Klavirista Richard Rikkon: Takto maká vo fitku!

16. júla 2012, 13:00
Tip redakcii

Ten sa nezdá! Úspešný klavírny virtuóz Richard Rikkon (38) pravidelne cvičí. Podarilo sa mu schudnúť, vyrysovať svaly a získať kondičku. Trénovať sa snaží každý druhý deň. Umelcovi robí pravidelne spoločnosť hudobník Berco Balogh (50). Denník PLUS Jeden deň bol pri tom.

Richarda (vľavo) presvedčil na cvičenie vo fitku Berco Balogh.

Richarda (vľavo) presvedčil na cvičenie vo fitku Berco Balogh.

Autor: Emil Vaško

Richard sa na cvičenie odhodlával niekoľko rokov. Presvedčil ho až kamarát Berco Balogh. "Nalákal som ho na bazén, vírivku a saunu, že to bude odmena po fyzickej námahe. Je vidieť, že na sebe maká, už má menšie brucho," prezradil Berco, ktorý Richardovi odporučil aj osobného trénera. Hoci Richard predtým veľmi nezvykol športovať, postupne sa zlepšuje: "Začal som plávaním, pridal som kliky, brušáky a potom rôzne prístroje vo fitku." Na niektoré cviky si však musí dávať pozor kvôli prstom. "Nemôžem si presiliť ruky a zápästie, lebo by sa mi potom zle hralo na klavíri," vysvetlil Richard. Dodal, že namiesto činiek uprednostňuje balančné lopty, špagáty a podobne.

Klavír je tiež drina

Trénovať sa snaží každý druhý deň. "Stalo sa, že som nebol mesiac cvičiť kvôli koncertom, a potom som to už cítil na kondícii." Tvrdá sebadisciplína sa už odrazila na postave: "Zmeny vidím na opasku, schudol som o tri dierky," prezradil so smiechom Richard. Jeho cieľom však nie je byť svalovcom: "Robím to hlavne kvôli tomu, aby som sa cítil dobre. Prispôsobil som tomu aj stravu. Odkedy cvičím, vo fastfoodoch jem len zriedkavo." Drina vo fitku sa vraj náročnosťou vyrovná hre na klavíri: "Ono to len tak jednoducho vyzerá, že človek si sadne za klavír a hrá, ale tiež to dá fyzicky dosť zabrať a je to rovnako namáhavé," vysvetlil Richard.

Za poskytnutie priestorov ďakujeme fitnescentru Golem Health Club.

 
Autor: Pluska.sk/Magdaléna Magdová 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Klavirista Richard Rikkon: Takto maká vo fitku!
Pluska.sk/Magdaléna Magdová