Koščovej sa fanúšikovia poskladali na CD! Koľko Katarína vyzbierala?

14. augusta 2014, 15:00
Tip redakcii

Katarína Kaščová (32) si vďaka fanúšikom plní sen o novom albume s názvom Oknom! Spoločnými silami sa jej na to totiž poskladali slušnou sumou peňazí, ktorá postačila na jeho vydanie.

Katarína Koščová ide vydať CD vďaka podpore svojich fanúšikov.

Katarína Koščová ide vydať CD vďaka podpore svojich fanúšikov.

Autor: Facebook Kataríny Koščovej

Katarína Koščová si od čias, kedy v roku 2005 vyhrala prvú slovenskú SuperStar, prešla poriadny kus cesty... Našla svoj štýl hudobného prejavu, zamilovala sa, vydala sa, stala sa matkou a teraz vďaka fanúšikom ide vydať nový, v poradí už piaty album s názvom Okno.

Hoci ju v rádiách veľmi nepočuť, Katka stále koncertuje a oceňujú to aj jej najvernejší, ktorí jej prispeli slušnou sumou na nový album. „Ďakujeme nesmierne všetkým podporovateľom nášho projektu. Momentálny stav je 1675 eur. V piatok posielame CD do lisovne,“ napísala šťastná speváčka na Facebook. Táto zbierka na Cd-čko je súčasťou tzv. crowdfundingu.

Katarína Koščová a Daniel Špiner: Ticho

„O crowdfundingu sme sa dozvedeli práve pri natáčaní albumu, keď sme riešili, ako získať prostriedky na jeho vydanie. Prekvapilo ma, že to funguje, že ľudia chcú prispieť na to, čo im príde zmysluplné a čo sa im páči aj napriek tomu, že nejde o benefičné aktivity. Crowdfunding považujeme za skvelú možnosť, ako uskutočniť naše predstavy s albumom, s turné, či s ich propagáciou," vyjadrila sa speváčka.

Katarína Koščová a Daniel Špiner: Oknom

Album Oknom ponúkne 13 skladieb. O väčšinu textov sa postarala sama speváčka, dva texty napísal Michal Horáček a prispela aj Silvia Kaščáková. Hudbu k jedenástim skladbám zložila Koščová s klaviristom Danielom Špinerom, po jednej piesni prispeli Martin Husovský z kapely Komajota a Ján Knapík.

„Spolu s Danom Špinerom sme zložili pesničky, ktoré sa zľahka obtierajú o džez, šansón, folk či pop. Sú to pesničky, ktoré tvoríme a obliekame tak, ako je nám vlastné, tak ako to z nás lezie a je veľkým šťastím spolupracovať na nich s ľuďmi, ktorí sú nastavení podobne ako my," dodala Koščová. 

 
Autor: Pluska.sk/domi, SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Koščovej sa fanúšikovia poskladali na CD! Koľko Katarína vyzbierala?
Pluska.sk/domi
SITA