Legendárna herečka Marína Kráľovičová mieri do opery!

17. decembra 2014, 10:00
Tip redakcii

Tak toto by ozaj nikto nečakal! Herecká legenda Mária Kráľovičová (87) si vyskúša, aké je to účinkovať v opere. Zahrá si tak napríklad po boku operného speváka Miroslava Dvorského na javisku opery SND v Lehárovej Zemi úsmevov.

Herecká ikona:  Marína si rolu  vyslúžilej opernej  divy zahrala aj v hre  Kvarteto.

Herecká ikona: Marína si rolu vyslúžilej opernej divy zahrala aj v hre Kvarteto.

Autor: Ivona Orešková

Romantická opereta Zem úsmevov bude mať premiéru v januári a Marína sa na rolu excelencie Hardeggovej dôkladne pripravuje. V minulosti operetu preložil jej manžel Miro Procházka († 84).

Tentoraz sa prekladu Lehárovej Zeme úsmevov zhostil Ján Štrasser. A že herečka berie svoju novú rolu zodpovedne, je viac než isté. Účinkovanie s baletným súborom a zborom je totiž aj pre herečku, ktorá na doskách SND prežila takmer 70 rokov, novou skúsenosťou.

„Opera a balet, to je mohutná scéna. Je zvláštny pocit mať za sebou takmer šesťdesiat baleťákov a zboristov. Keď sa na nich dívam, až sa mi krúti hlava,“ priznáva Kráľovičová a s humorom dodáva: „Som taký divadelný dinosaurus. V sedemnástich som začínala v činohre, v 87 rokoch skúšam v opere a ktovie, možno v 90-ke budem v balete!“ smeje sa nestarnúca Marína.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/mst 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Legendárna herečka Marína Kráľovičová mieri do opery!
Plus JEDEN DEŇ/mst