Maestro Chudík oslávil 89 rokov: Kto si obliekol na párty pončo?

29. mája 2013, 00:00
Tip redakcii

Vitálny ako zamlada. Legenda slovenského herectva Ladislav Chudík oslávil úctyhodné 89. narodeniny. Na lodi na nábreží Dunaja sa zišli hercovi priatelia a známe osobnosti, aby oslávencovi zapriali všetko najlepšie. Maestro všetkým ukázal, že si zaslúži potlesk nielen na hereckých doskách, ale aj na módnom móle.

S MANŽELKOU:
Ladislav a Alena
sú spolu už tri
desaťročia.

S MANŽELKOU: Ladislav a Alena sú spolu už tri desaťročia.

Autor: Július Dubravay/Plus JEDEN DEŇ

Oslava na lodi sa začala módnou prehliadkou ponč, ktoré už osem rokov pletie hercova manželka Alena Chudíková (64). „Manželovi som ho plietla štrnásť dní. Skúsila som ho na ňom len trikrát,“ prezradila.

Hercovi to v modrej naozaj pristalo a po móle sa napriek úctyhodnému veku pohyboval ako skúsený profesionál. Nechýbali vtipné gestá ani poklona.

Hoci už Chudík nemá dvadsať, s prehľadom zvládol aj schody a počas tolkšou s Dušanom Jamrichom (66) viac než dve hodiny prítomným hosťom čítal s vášňou a energiou jemu vlastnou. Keď recitoval svoju obľúbenú báseň od Jána Kostru Ave Eva, nejedna žena mala zimomriavky a slzy na krajíčku.

Nechce sa rúhať

Párty si užil aj samotný oslávenec. „Bolo to krásne. Je nádherné, že mám priateľov, ktorí chodia na takéto akcie. Znamená to, že chodia aj do divadla a do kina. Sú to poriadni diváci, ktorých milujeme,“ rozplýval sa Ladislav Chudík, ktorý dostal množstvo kvetov a darčekov.

„Bolo ich veľa, musím ich popreberať. Ale najkrajší darček je ten, že to vyšlo dobre a ja som nezlyhal. Moja žena to výborne zorganizovala a vie si získať ľudí,“ dodal šťastne.

Napriek tomu však maestro nechce hovoriť o tom, ako si predstavuje oslavu ďalších narodenín. „To sa neodvážim povedať, lebo by som sa rúhal. To sú len také balóniky, ktoré vyletia do neba,“ uzavrel popredný umelec.

Narodeninové priania pre oslávenca

moderátorka Adela Banášová (32)

„No predsa zdravie a radostné dni!“

moderátor Matej Sajfa Cifra (33)

„Želám mu predovšetkým veľa zdravia a energie do ďalších rokov. A aby sa stále obklopoval pozitívnymi a zábavnými ľuďmi, z ktorých môže čerpať energiu, pretože sám je pre nás všetkých ohromným zdrojom pozitívnej energie.“

moderátorka Karin Majtánová (39)

„Hlavne pevné zdravie a aby mu i naďalej v ynikajúco fungovalo rodinné zázemie. A ak ešte má nejaké tajné sny, tak mu prajem, aby sa mu splnili.“

herečka Zuzana Kronerová (61)

„Milému profesorovi Chudíkovi, ktorý je mojím vzorom v herectve a umení, prajem všetko najlepšie a hlavne zdravie. Je to stále krásny muž a vynikajúci herec.“

dcéra Berenika Chudíková

„Prajem mu, aby mal každý deň niečo, čo ho neskutočne poteší. A tiež pevné zdravie a aby veril tomu, že „babka“ sa vždy vráti domov. Lebo vždy sa na ňu veľmi teší a je celý nesvoj, keď nie je doma.“

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/MAGDALÉNA MAGDOVÁ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Maestro Chudík oslávil 89 rokov: Kto si obliekol na párty pončo?
Plus JEDEN DEŇ/MAGDALÉNA MAGDOVÁ