Marián Slovák prvý raz na scéne po mozgovej príhode: Mal som strach!

18. novembra 2013, 00:00
Tip redakcii

Po tom, čo vo februári prekonal herec Marián Slovák (64) mozgovú príhodu a načas dokonca stratil reč, stál v piatok večer na javisku nitrianskeho Divadla Andreja Bagara. Premiéra muzikálu Tisícročná včela bola odvtedy jeho prvá hra. Ako sa mu vracalo na divadelné dosky?

Na kolenách:  Herec však  v reálnom  živote dokázal  vstať a bojovať  s chorobou.

Na kolenách: Herec však v reálnom živote dokázal vstať a bojovať s chorobou.

Autor: ROBO HOMOLA/Plus JEDEN DEŇ

Muzikál Tisícročná včela, ktorého režisérom je Martin Kákoš, prináša po filmovom aj divadelné spracovanie románu Petra Jaroša. Hlavnú úlohu včelára, filozofa a milovníka geografie Martina Pichandu zveril režisér Mariánovi Slovákovi. Ten priznal, že pred premiérou mal trochu obavy.

„Našťastie sa mi hralo dobre. Vyšlo to, tak som veľmi spokojný. Po zdravotných problémoch vo februári to bola prvá veľká hra, čo som urobil, doteraz som nerobil nič. Bolo to veľmi psychicky náročné. Mal som aj strach, ale nič sa nedalo robiť. Musel som skúsiť dostať sa naspäť na javisko, inak to nejde,“ povedal denníku Plus JEDEN DEŇ Slovák, ktorý prezradil, že zatiaľ nechystá žiadnu inú divadelnú rolu. „Teraz nemyslím na nič iné, iba na túto hru, čo mám, to mi stačí.“


Na kolenách: Herec však v reálnom živote dokázal vstať a bojovať s chorobou.
Foto: Robo Homola/Plus JEDEN DEŇ

Včela Pavlíková

Tisícročnú včelu hrá Eva Pavlíková (53), ktorá netajila nadšenie. „Super sa mi hralo! Celý kolektív sme sa veľmi tešili, že to budeme konečne hrať, lebo to stálo veľa energie. Je to veľmi náročné technicky, herecky, tanečne aj spevácky,“ povedala po premiére, ktorá sa začala s hodinovým sklzom.

„Vznikol nejaký skrat a odišiel zvukový pult. Trošku nám to zobralo z energie, lebo sme boli ako „naspídované“ kone pred štartom, tak isto ako aj diváci. Tí nám fandili. Obdivovala som celý súbor a pána zvukára, že nás to nepoložilo na kolená,“ prezradila herečka.

Muzikál v číslach

  • pre projekt ušili 220 kostýmov
  • zaznie v ňom 22 piesní autorov Kamila Peteraja a Vaša Patejdla
  • na pódiu vystupuje 35 účinkujúcich

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/di, ds 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Marián Slovák prvý raz na scéne po mozgovej príhode: Mal som strach!
Plus JEDEN DEŇ/di
ds