Markizácky kuchár prehovoril o škandále, už to riešia štátne orgány

20. januára 2016, 12:10
Tip redakcii

Škandál, aký nemá obdobu! To, čo urobil dlhoročný šékuchár v rannom živom vysielaní na Markíze, bude mať dohru. Ľubomír Herko (36) si totižto v priamom prenose pripravoval biely prášok, čo sa nápadne podobalo omamnej látke a tzv. "lajne". Tento jeho čin je už v rukách štátnych orgánov. Čo na to samotný kuchár?

Ľubomír Herko počas utorkového Telerána, kde bola hosťom i Miriam Šmahel-Kalisová.

Ľubomír Herko počas utorkového Telerána, kde bola hosťom i Miriam Šmahel-Kalisová.

Autor: TV MARKÍZA

Šok v priamom prenose markizáckeho Telerána! Šéfkuchár Ľubomír Herko, ktorý dlhodobo pripravuje špeciality pre ranných hostí, si poriadne zavaril. Okrem jedla mal totižto na stole biely prášok, ktorý upravoval kreditnou kartou. Vedľa neho sa nachádzala zrolovaná 500-eurová bankovka. Celé to evokovalo prípravu na šňupanie kokaínu. Diváci zostali v nemom úžase a udalosť okamžite začali komentovať na internete.

„Konečne si otvorte oči. Všetky tie k***y akože celebrity takto žijú, lebo sa už nevedia zmestiť do kože, „Len či to bola sranda. Nepotreboval prebrať????", „100% pudruje nos. Dať ho na testy!!!," znejú komentáre pod škandálom z markizáckeho Telerána na facebookovej stránke denníka Plus JEDEN DEŇ.

„Na vysielanie uvedeného programu sme do tejto chvíle dostali tri sťažnosti. Rada vysielanie zmonitoruje a ak v rámci jeho analýzy zistí, že mohlo dôjsť k porušeniu zákona, voči vysielateľovi začne správne konanie. V tejto chvíli teda zatiaľ nie je možné vyhodnotiť, či vysielaním došlo k porušeniu zákona," prezradila pre Pluska.sk hovorkyňa Rady pre vysielanie a retransmisiu Lucia Jelčová.

Ako vnímate prešľap kuchára Herka?

Celkový počet hlasujúcich: 2509

Kuchár Herko prehovoril

"Ospravedlňujem sa, ak to niekto zle pochopil," povedal šéfkuchár v telefonickom rozhovore pre Rádio Europa 2. "Mali sme tam aj práškový cukor, ktorý sme dávali do termomixéra a troška sa rozsypalo, samozrejme. Ten nápad bol blbý... Naozaj ma to nesmierne mrzí, že to takto vypálilo," dodal Herko.


Herko si na stole hromadil biely prášok s kreditnou kartou.
FOTO: TV MARKÍZA

Markíze hrozí pokuta

„Propagácia omamných látok je vo vysielaní zakázaná. Rada sa už s takýmito prípadmi stretla, za čo vysielateľov sankcionovala. Ak by sa aj v tomto prípade potvrdilo, že vysielateľ porušil toto ustanovenie zákona, hrozí mu peňažná pokuta. Sťažnosťami divákov sa určite budeme zaoberať," uzavrela Jelčová.

Viac sa o tejto kauze dočítate v štvrtkovom vydaní denníka Plus JEDEN DEŇ.

 
Autor: Pluska.sk/Alexandra Kmeťová 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Markizácky kuchár prehovoril o škandále, už to riešia štátne orgány
Pluska.sk/Alexandra Kmeťová