Martin Jakubec vs. JOJ: Značku SENZI si cení na stovky tisíc

27. januára 2015, 15:00
Tip redakcii

Martin Jakubec, známy slovenský zabávač a spevák evergreenov, cíti spokojnosť! Podľa jeho vlastných slov sa udiali v kauze Senzi TV pozitívne veci, o ktorých by malo Slovensko vedieť...

Martin Jakubec je kontroverznou postavičkou v slovenskom šoubiznise.

Martin Jakubec je kontroverznou postavičkou v slovenskom šoubiznise.

Autor: TV JOJ

Mediálny expert Martin Jakubec, ako sám seba označil, je spokojný s výsledkom medializovaného sporu s JOJ Group. V kauze išlo o sporný názov SENZI. Ako tvrdí, treba informovať verejnosť o výsledkoch zdĺhavého procesného konania.

Aj koza celá, aj vlk sýty?

„Známka SENZI TV bola zapísaná mne a označenie SENZI spoločnosti JOJ Group. Je to zaujímavá situácia a okolnosti, keďže ako prvý žiadateľ som nedostal označenie SENZI, priznali ho JOJ Group a SENZI TV (podstatnejšie a špecifikovanejšie k záujmu JOJ) s označením TV bolo priradené nakoniec mne. Takže komodita podnikania, teda oblasť médií a TV zostáva výhradne v mojej kompetencii,“ tvrdí vo svojom vyhlásení pre Pluska.sk Jakubec.

Podľa vlastných slov je trhová hodnota značky na úrovni 150-tisíc eur, ale "zhodnocovacia niekde okolo 300 - 400-tisíc eur v prípade ďalšieho budovania brandu stanice SENZI," myslí si Jakubec.


Martin Jakubec je svojrázna postava slovenského šoubiznisu.
Foto: Archív M. J.

K celej veci sa očakáva aj stanovisko JOJ Group. Nateraz je isté, že Martin sa objaví práve na obrazovkách Jojky v úspešnej reality šou Sladký život. Televízia v tom však nevidí stret záujmov: „Účinkovanie Martina Jakubca v relácii Sladký život nezávisí od sporov v minulosti. Oslovili sme ho ako zaujímavú osobnosť, ktorá prinesie nový rozmer do relácie,“ uvidela hovorkyňa spoločnosti Lucia Kulihová.

Otázne je, ako toto neštandardné rozhodnutie v  „SENZI“ kauze naďalej ovplyvní ich vzájomnú spoluprácu. V ideálnom stave by mohlo dôjsť k dohode medzi oboma stranami, kedy by trebárs JOJ Group odkúpila od speváka známku SENZI TV, keďže oni získali len označenie bez TV. 

 
Autor: Pluska.sk/domi 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Martin Jakubec vs. JOJ: Značku SENZI si cení na stovky tisíc
Pluska.sk/domi