Labuda o smrti Milana Čorbu († 72): Odišiel môj vzácny priateľ

12. mája 2013, 14:17
aktualizované 12. mája 2013, 21:00
Tip redakcii

Divadelná obec v nedeľu nad ránom prišla o ďalšieho skvelého umelca. Známy kostýmový výtvarník Milan Čorba podľahol chorobe, ktorá ho už dlhší čas trápila. Z jeho smrti je v šoku nielen rodina, ale aj jeho blízki priatelia.

Manželia Milan Čorba a Milka Vášáryová

Manželia Milan Čorba a Milka Vášáryová

Autor: Robo Homola

Herci sa ešte poriadne nestihli spamätať zo smrti Petra Mankoveckého a už ich zasiahla ďalšia smutná správa. V nedeľu nad ránom do neba navždy odišiel Milan Čorba, ktorého si mnohí umelci nesmierne vážili.

„Bol to veľmi vzácny človek, pre školu aj pre profesiu. Osobne ma to veľmi zasiahlo,“ povedal vedúci Katedry scénografie Divadelnej fakulty VŠMÚ Peter Čanecký, na ktorého katedre pred pár mesiacmi Čorba pôsobil. Ten patril k špičke vo svojom odbore. Podieľal sa na tvorbe stoviek kostýmov tak pre divadlo, ako aj pre film. Dokonca v roku 2010 získal aj prestížne ocenenie Krištáľové krídlo za celoživotné dielo.

Trápil sa

Najťažšie obdobie zažíva hlavne jeho rodina – dve deti a manželka Milka. Tá ešte v sobotu večer odohrala so Slovenským národným divadlom predstavenie Tančiareň v Komárne!

Herečku smrť milovaného muža natoľko zničila, že len smutne zdvihla telefón, no nedokázala nám nič povedať. O čosi zhovorčivejšia bola jej sestra Magda Vášáryová (64).

„Nebolo to nič, čo by sme neočakávali. Bol dlhšie chorý, tak sme vedeli, že sa to môže takto skončiť. Je nám to ľúto,“ oznámila nám.

Labudovi odišiel blízky priateľ

Zo smrti svojho blízkeho priateľa sa len ťažko spamätáva aj Marián Labuda (68).

„Veľmi som ho obdivoval. Bol to môj vzácny priateľ, s ktorým som sa priatelil od mladosti. Dokonca mi pomáhal pri mojej diplomovej práci. Celý život sme sa ctili. Odišiel mi veľmi blízky človek, ktorý na mňa dával pozor, aby som neskĺzol z cesty. Keď som mal nejaké pochybnosti, tak som sa vždy na neho obracal,“ povedal nám so smutným hlasom Labuda.

Tu ste mohli vidieť jeho kostýmy :

Divadelné inscenácie: Amadeus, Tančiareň, Dom v stráni, Tak sa na mňa prilepila, Hráči a Tanec toreadorov, Čakanie na Godota

Filmy: Letokruhy, Krutá ľúbosť, A poběžím na kraj světa, Tisícročná včela, O sláve a tráve, Utekajme, už ide, Neďaleko do neba, Orbis Pictus, Obsluhoval som anglického kráľa, Taková normální rodinka

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/kov 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Labuda o smrti Milana Čorbu († 72): Odišiel môj vzácny priateľ
Plus JEDEN DEŇ/kov