Tip redakcii
 

Moderátorka Jannete Štefánková je v manželstve šťastná: Nechýbajú jej deti?

Na strednej škole vyštudovala technológiu skla, ale neskôr JANETTE ŠTEFÁNKOVEJ (42) učarovala práca v médiách. Neskúšala aj modeling? A kde sa zoznámila so svojím manželom?

20. septembra 2016, 00:00
Janette Štefánková si udržiava štíhlu líniu cvičením.

Janette Štefánková si udržiava štíhlu líniu cvičením.

Autor: Lýdia Jušková

Viete si predstaviť, že by ste až do dôchodku robili vo fabrike?

Už nie, ale keď som začala študovať, išla som do toho s presvedčením, že je to pekná a zaujímavá práca. Slovenskí sklári boli a sú šikovní, len škoda, že ich je už oveľa menej ako v časoch môjho štúdia.

Vedeli ste aj fúkať sklo?

Nevedela. Ale zo školy sme chodili po slovenských sklárňach a mala som možnosť vidieť zblízka, ako sa to robí. Najbližšie bola skláreň v Lednických Rovniach.

A čo iná práca, kde sa cviká?

Nejaký čas som pracovala v laboratóriu v Cementárni v rodných Ladcoch. Tam sme pri príchode do práce aj pri odchode cvikali kartu. Už vtedy som však externe pôsobila v regionálnom rádiu v Dubnici nad Váhom. A chytilo ma to za srdce.

Nezvažovali ste aj modeling?

Pri mojej výške je takáto otázka asi logická. Vždy som bola športovo zdatná, išlo mi azda všetko, aj keď som nepodávala medailové výkony. Modeling je krásna práca, ale ja som na pódiu vždy stála ako moderátorka. Bavilo ma to viac za mikrofónom ako na móle.

Rada ste sa odmala predvádzali?

V detstve som rada tancovala, spievala, recitovala. Chcela som byť speváčkou.

V regionálnom rádiu ste spoznali svojho manžela, ktorý tam bol zvukárom. Nehrozí pri takom vzťahu, že si prácu nosíte aj domov?

Bolo obdobie, keď sme sa veľa rozprávali o práci. S rádiom sme doslova žili. Bavilo nás to!

Čím vás vie manžel najväčšmi prekvapiť?

Vždy prekvapia i potešia kvety. Alebo úplná drobnosť, keď po návrate z práce nájdem na stole gumové medvedíky.

Aj vás občas vytočí?

Ako každý chlap. Poviem mu, aby mi doniesol niečo zo skrine a on to nikdy nemôže nájsť. Nerozumiem prečo, lebo ja to nájdem hneď (smiech).

Nechýbajú vám vo vzťahu deti?

Tak nejako to vyšlo. V rodine máme teraz tri malé deti – všetko dievčatá. Užívame si ich. Vôbec sa s nimi nenudíme.

Stále vás to ťahá do Ladiec?

Je pravda, že keď som prišla do Bratislavy, bola som tam sama a stratená. Vtedy som sa k rodičom vracala tak často, ako sa len dalo. A vraciam sa doteraz, stretáme sa buď u nich, alebo u mojej sestry, ktorá má dve dospelé dcéry. Rodinu nič nenahradí. Keď môžem, som s nimi rada a som za to vďačná.

Nezdá sa vám, že v porovnaní s Bratislavou tam zastal čas?

Je to iný život, ale vidiek má svoje čaro. Narodila som sa tam, vždy ma to tam bude ťahať. Napríklad sa rada vyberiem do lesa. Ešte nedávno, kým som mala psíka, chodievali sme spolu na dlhé prechádzky po okolí.

Máte obľúbené aj iné miesta?

V Ladcoch nad lomom na hore Butkov je najmladšie pútnické miesto na Slovensku. Zasvätili ho pápežovi Jánovi Pavlovi II., ktorý v mladosti istý čas pracoval aj v kameňolome. V lese postavili kamennú krížovú cestu. Ideálne miesto na prechádzku, z ktorého je nádherný výhľad na celé okolie.

Keď hlásite mimoriadne tragické správy, neprenáša sa ten smútok aj na vás?

Od takých vecí sa treba jednoducho odosobniť, inak by som tú prácu nemohla robiť. Keď som pred piatimi rokmi začínala v spravodajstve RTVS, hlásila som, že pri havárii lietadla tragicky zahynul hokejista Pavol Demitra. Pamätám sa, že ma to dosť rozrušilo, aj keď som ho osobne nepoznala.

Prijali by ste ponuku účinkovať v speváckej alebo tanečnej šou?

Mala by som, keď som spomínala, že som chcela byť speváčkou (smiech). No neviem si to predstaviť. Možno by ma zlákal tanec, aspoň by som sa naučila niečo nové.

Moderujete rôzne eventy. Chodíte rada na podobné akcie aj ako hosť?

Kedysi som si na eventoch urobila svoju prácu, vypila pohár vody alebo džúsu a utekala domov. Dnes sa už viem aj trochu zdržať. Záleží na tom, aká je tam spoločnosť. Ak som niekoho dlhšie nevidela, rada sa porozprávam, ak nešoférujem, dám si aj pohárik vínka a niečo dobré pod zub.

Vyrazíte si s manželom aspoň na ples?

Moderovať (smiech), priznám sa, že zabávať sa na plese som nebola už dávno.

Keby vás niekto nazval celebritou, naštvalo by vás to?

Nie, lebo je to zaužívané slovo pri známejších ľuďoch. Mám výhodu v tom, že nie som známa, skôr povedomá. Občas sa ľudia na mňa usmievajú, ale nie vždy vedia, kam presne ma majú zaradiť.

Pokračovanie rozhovoru nájdete v aktuálnom vydaní magazínu Báječná Žena.

Autor: BÁJEČNÁ ŽENA/ Emil BABÍN

video

 


 

 

 
Moderátorka Jannete Štefánková je v manželstve šťastná: Nechýbajú jej deti?
BÁJEČNÁ ŽENA/ Emil BABÍN