Tip redakcii
 

Na galavečere OTO 2015 im to poriadne seklo: Takto sa chystali naše herečky

Helena Krajčiová (40) venovala výberu šiat týždeň. Oproti minulému roku sa výrazne polepšila. O Gabiku Mihalčínovú-Marcinkovú (27) sa postarali ako o hollywoodsku hviezdu.

21. marca 2016, 00:00
Boli sme pri tom, keď sa herečky rozhodovali, čo si oblečú na prestížny galavečer OTO.

Boli sme pri tom, keď sa herečky rozhodovali, čo si oblečú na prestížny galavečer OTO.

Autor: Michal Šebeňa

Herečka Helena Krajčiová sa môže pochváliť skvelou postavou a výber vhodnej róby na večer udeľovania cien najpopulárnejších osobností obrazovky je v jej prípade celkom jednoduchý. Našťastie, nemusí uvažovať o tom, čo treba zahaliť, ale naopak, ktorú partiu nechá vyniknúť. Keď potrebuje večernú toaletu, vždy sa zverí do rúk bývalým misskám Lucii Povrazníkovej a Vladimíre Hreňovčíkovej.

Foto: Michal Šebeňa

„Dievčatá ma poznajú, a keď prídem do ich požičovne, už majú pre mňa nachystaných pár kúskov. Niekedy sa ani neviem rozhodnúť, ktoré šaty si mám zobrať. Vtedy to nechám na ich nestrannom úsudku. Myslím si, že to, čo vyberú, mi pristane. Vedia, čo bude pre mňa príjemné a v čom sa budem cítiť dobre,“ povedala nám Helena Krajčiová. Priznala tiež, že preferuje minimalistický štýl a páči sa jej, keď šaty zvýrazňujú ženskosť ich nositeľky. Skôr ako prvoplánová vyzývavosť sa jej páči rafinovanosť.

Dá si poradiť

Minulý rok si Helena prišla vybrať šaty deň pred odovzdávaním cien OTO. Tento rok sa Lucii a Vladimíre ozvala o týždeň skôr. Herečku očarili priliehavé červené flitrované šaty, jej postava však pekne vynikla aj v dlhých maslových šatách. Voľba nakoniec padla na nádhernú zelenú róbu. „Všetky sa mi páčili,“ smeje sa herečka a dodáva: „Ale vždy som chcela zelené šaty a tentoraz sa to podarilo.“ U bývalých missiek hľadá oblečenie na galavečer veľa známych žien.

„Máme rady jednoduché strihy šiat, pri ktorých vynikne ženská silueta. Vyše deväťdesiat percent šiat si navrhujeme samy. Inšpiráciu čerpáme aj na hollywoodskom červenom koberci. Stále zákazníčky nás už poznajú a dôverujú nám, idú rovno do kabínky a my im prinesieme róby, ktoré im pristanú,“ hovorí s úsmevom Lucia Povrazníková. Cena za požičanie šiat sa v ich salóne pohybuje od sto do stosedemdesiat eur.

Sympatická herečka Gabika Mihalčíková-Marcinková sa po červenom koberci prešla v kostýme, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani hviezdy svetového formátu. Najskôr mala v pláne, že si na slávnostnú akciu oblečie šaty, ktoré mali premiéru na svadbe jej sestry. Potom ju však oslovila módna návrhárka Ida Sandor a ponúkla jej niečo lepšie. Tomuto lákadlu herečka neodolala. „V rámci jednej skúšky som si vyskúšala asi sedmoro alebo osmoro šiat. Myslela som si, že mi Ida ponúkne niektoré z nich, ale prišla s ešte lepšou myšlienkou, že skúsime niečo nové. Bielo- zlatý nohavicový kostým sa mi okamžite zapáčil a bolo rozhodnuté,“ smeje sa Gabika.

Nič sexi

Do herečkinho šatníka nepatrí veľmi vyzývavé oblečenie. Hoci má krásne nohy, extra mini nie je jej šálkou kávy. „Otec ma naučil, že hlavne sa nemám na nič hrať. Ja sa cítim dobre, keď som nenápadná, čiže taká mi je blízka aj móda. Ani tento kostým by som si asi sama nevybrala, a preto som vďačná za ľudí, ktorí ma aj v tejto oblasti posúvajú,“ priznáva brunetka. Okrem toho, že na sebe bude mať poriadne drahý originálny kúsok, jeho cena je približne tritisíc eur, stala sa aj tvárou novej módnej kolekcie Idy Sandor.

Autor: ŠARM/ Martina KORBAŠOVÁ

video

 


 

 

 
Na galavečere OTO 2015 im to poriadne seklo: Takto sa chystali naše herečky
ŠARM/ Martina KORBAŠOVÁ