Nevidiaci spevák Maroš Bango: Z ulice rovno do Pavarottiho divadla

13. novembra 2012, 00:00
Tip redakcii

Splnil sa mu sen! Marián Bango, známy zo súťaží Česko Slovensko má talent a Eurovízia, dvadsať rokov spieval na ulici vo Viedni. Nevzdal to však a podarilo sa mu dostať až do divadla Luciana Pavarottiho, kde vystúpil v sprievode klaviristu zosnulej talianskej legendy.

Obrovský úspech:  Bango si zaspieval  v Pavarottiho divadle  v talianskej Modene.

Obrovský úspech: Bango si zaspieval v Pavarottiho divadle v talianskej Modene.

Autor: archív

„Keď sme sa vzali, chcel sa postarať o rodinu, a tak dvadsať rokov spieval vo Viedni na ulici. Potom som si však povedala, že je škoda takého obrovského talentu, a tak sme začali organizovať benefičné koncerty na podporu hendikepovaných ľudí,“ povedala pre denník Plus JEDEN DEŇ manželka a zároveň manažérka nevidiaceho speváka Alexandra Bangová (46).

Maroš si vďaka talentu postupne vyslúžil prezývku slovenský Bocelli a zaspieval si aj s opernými velikánmi Petrom Dvorským, Martinom Babjakom a Ľubicou Vargicovou.

Objala ho Pavarottiho žena

Na Medzinárodnom festivale hendikepovaných umelcov v talianskej Modene vystúpil Bango v sprievode Paola Andreoliho, ktorý bol kedysi osobným klaviristom Luciana Pavarottiho. „Bol to sympatický človek a s Marošom si sadli hudobne aj ľudsky. Stačila im jedna skúška a jedna generálka,“ tvrdí Alexandra, ktorá sa stretla aj s manželkou Pavarottiho.

„Nicolette Mantovani prišla za nami do šatne. Keď sa nás spýtala, čo pre nás znamená hudba, povedali sme, že veľa, lebo sme prišli o dcérku. Povedala, že rozumie, lebo jej sa stalo to isté, a potom Maroša objala,“ opísala dojemné stretnutie Alexandra. Bango dnes vystúpi aj v Bratislave pri príležitosti Dňa nevidiacich.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/MAGDALÉNA MAGDOVÁ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Nevidiaci spevák Maroš Bango: Z ulice rovno do Pavarottiho divadla
Plus JEDEN DEŇ/MAGDALÉNA MAGDOVÁ