Pochovali ho v tajnosti: Na pohrebe Jozefa Bednárika († 65) bola len najbližšia rodina

11. októbra 2013, 00:00
Tip redakcii

Už odpočíva v rodnom Zelenči. Režiséra Jozefa Bednárika († 65) pochovali po šiestich týždňoch od náhlej smrti. Urna s umelcovými pozostatkami je už v rodičovskom hrobe. Posledné zbohom mu dala len najbližšia rodina.

S rodičmi: Režisér  našiel odpočinok  v rodnom Zelenči.

S rodičmi: Režisér našiel odpočinok v rodnom Zelenči.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/ROBO HOMOLA

Jozef Bednárik náhle zomrel koncom augusta a Slovenské národné divadlo mu vystrojilo pompéznu poslednú rozlúčku, na ktorú prišli stovky ľudí.

Medzi trúchliacimi bola nielen najbližšia rodina a priatelia, ale aj mnohé osobnosti spoločenského života. Nedávny pohreb režiséra v rodnom Zelenči však prebehol v prísnom utajení.

„Nevedel o tom nikto, lebo to urobili narýchlo. Všetko sa uskutočnilo tajne. Rodina to nechcela rozširovať,“ prezradil pre Plus JEDEN DEŇ režisérov spolužiak zo základnej školy Jozef Bachratý.

„Boli tam len najbližší príbuzní a Jožkovi štyria súrodenci,“ upresnil Bachratý.

V milovanom rodisku

Rodina uložila urnu s umelcovým popolom do hrobu, kde už odpočívajú aj Bednárikovi ro!dičia.

„Jožka pochovali minulý piatok do rodičovského hrobu. Kňaz vysvätil jamu,“ povedal režisérov spolužiak, ktorý režiséra stretol pár dní pred nečakanou smrťou na oslave 770. výročia Zelenča.

„Asi sa vtedy sa už necítil dobre. Už to nebol on. Prakticky sa sem prišiel rozlúčiť… Asi to tak človek cíti, že príde na miesto, kde prežil veľa rokov,“ zaspomínal si na zosnulého kamaráta Bachratý deň po Bednárikovej smrti.

Beďo, ako ho priatelia familiárne prezývali, rodný Zeleneč miloval a svoju rodnú obec s láskavým humorom pripomínal pri každej možnej príležitosti.

Zelenčania sa so svojím slávnym krajanom rozlúčili koncom augusta v miestnom kultúrnom dome.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/LENKA FILIPOVÁ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Pochovali ho v tajnosti: Na pohrebe Jozefa Bednárika († 65) bola len najbližšia rodina
Plus JEDEN DEŇ/LENKA FILIPOVÁ