Recept na krásu podľa módnej návrhárky Jany Pištejovej: Prezradila svoje triky

13. novembra 2016, 00:09
Tip redakcii

Dizajnérka, známa navrhovaním rafinovaných a sexi šiat, sa rozmaznáva dlhými kúpeľmi. „Potrebujem sa prehrievať v napustenej vani, keďže som útla a mám aj nízky tlak. Vždy večer si zarobím vysokopercentný kolagén a ten počas kúpania popíjam. Do vane si dávam soľ, morskú alebo himalájsku. Vyhýbam sa parfumovaným prípravkom, preto žiadne peny do kúpeľa nepoužívam. Občas si len prilejem trochu kokosového oleja, keď sa mi nechce po kúpeli krémovať. To mi zároveň vyživí pokožku,“ prezrádza svoju závislosť.

Návrhárka Jana Pištejová (41)

Návrhárka Jana Pištejová (41)

Autor: archív

Biomaniačka

Z pleťovej a telovej kozmetiky používa Jana len dve značky. Obe sú bio a je s nimi maximálne spokojná. Produkty si objednáva cez internet, po obchodoch vraj vôbec nechodieva. „K Havlíkovej prírodnej apotéke som sa dostala tak, že majiteľka značky si u mňa objednala šaty na pražský Ples v opere a na vyhlasovanie výsledkov súťaže v New Yorku, kam išli práve s touto kozmetikou. Hneď som sa do jej krémikov zamilovala. Mám mastnú pleť, mávala som ju aj dosť problémovú, a produkty od Havlíka mi veľmi vyhovujú. Už len keď si natriem na tvár rannú masku, ktorá má úžasnú vôňu medovky, hneď sa preberiem a naštartujem do nového dňa. Ich prípravky mi sadli a najmä, na koži vidím výsledky. Nepoužívajú parabény a silikóny, je to z deväťdesiatšesť percent príroda.“


„To je moja večerná procedúra – vysokopercentný bioaktívny Inca Collagen. Nápoj popíjam vo vani,“ prezradila kúpeľňový rituál. 
Foto: Michal Šebeňa

Čo sa týka vlasov, za geniálne považuje šampóny, kondicionéry a sprchovacie gély estónskej kozmetiky Natura Siberica. „Aj toto je jedna zo značiek, čo vyhrávajú svetové biosúťaže. Mám veľmi dlhé nefarbené vlasy a šampón bez chémie, ktorý zvládne všetko, čo od neho očakávam, som hľadala veľmi dlho,“ vysvetľuje Jana.


Jana odporúča pleťovú kozmetiku značky Havlíkova prírodná apotéka pre jej biopôvod.
Foto: Michal Šebeňa

Perličky v ústach

Nadchla ju aj zubná pasta na domáce bielenie zubov. Oceňuje, že nemusí dlho vysedávať na dentálnej hygiene. „Poradila mi ju kamoška. V kruhu kamarátok a modeliek sa rôzne vychytávky vždy najlepšie šíria. Kúpila som si teda sonickú zubnú kefku, nech mi priebežne odbúrava zubný kameň, som totiž fajčiarka. Touto pastou si dokážem aj vybieliť zuby, sú k nej bieliace prúžky na obalenie zubov z oboch strán. Zúbky sú z toho ako perličky, a to som už vyskúšala všeličo,“ teší sa úspešná návrhárka.


Návrhárka si potrpí na bioprodukty vlasovej starostlivosti od Natury Sibericy.
Foto: Michal Šebeňa

A čím vonia? Ak ju stretnete a neviete identifikovať jej parfum, je to preto, lebo zvyčajne použije dva naraz. „Spájam ich – jeden si dám ovocnejší alebo kvetinový a druhý ťažší. Najčastejšie používam pánsky parfum Jaguar, ten mi krásne vonia. Väčšinou ho ,mixnem‘ s parfumom Armani, lebo ho používa môj drahý. Angel je najťažší, ten si dávam na večer.“

 
Autor: Jana Raganová 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Recept na krásu podľa módnej návrhárky Jany Pištejovej: Prezradila svoje triky
Jana Raganová