Roman Luknár: Vieme, prečo od neho odišiel syn

01. decembra 2012, 12:00
Tip redakcii

Po rozvode s manželkou Lolou nachádzal herec Roman Luknár oporu u svojich dvoch synov Janka (15) a Lajka (19), ktorí s nim zostali na Slovensku. Jeden z nich sa však vrátil k mame do Španielska.

Roman Luknár je skvelý otec, ale na Slovensku zostal len jeden zo synov. Vieme dôvod.

Roman Luknár je skvelý otec, ale na Slovensku zostal len jeden zo synov. Vieme dôvod.

Autor: Robo Homola

Bola to láska ako svet! Roman Luknár opustil Slovensko v roku 1991 a  na nasledujúce roky sa jeho domovom stalo Španielsko, kde sa zahľadel do  temperamentnej Loly.

Herec už vtedy vedel, že atraktívna čiernovláska sa stane matkou jeho detí a žiť sa bude buď v Španielsku, alebo na  Slovensku.

Roman sa musel vrátiť domov

A hoci sa herec snažil o manželku a deti postarať aj v  prostredí cudzom pre neho, kdesi vzadu mal vždy myšlienku, že doma by bolo pracovných príležitostí predsa len viac. Preto sa približne pred štyrmi rokmi vrátil definitívne späť na Slovensko a logicky so sebou zobral aj svoju rodinu.

Synovia si na  slovenský život zvykli veľmi rýchlo, no s jeho manželkou Lolou to bolo o  čosi zložitejšie. V Bratislave učila španielčinu, zarábala tu podstatne menej a nevyšli jej ani podnikateľské zámery s vlastným obchodom oblečenia.

Vrátila sa do Španielska

Preto bolo pochopiteľné, že ju to stále ťahalo do rodnej krajiny, kam sa nakoniec aj minulý rok vrátila. Synov nechala s otcom a  do Bratislavy za nimi chodila tak často, ako sa len dalo.

No manželské odlúčenie si časom vyžiadalo svoju daň a vzťahu Luknára a Loly odzvonil umieračik aj napriek tomu, že známy herec do sveta vyhlasoval na ženu superlatívy.

„Pre mňa je jedinou v živote. Nikdy som nebol v takej kríze, aby som myslel na  inú ženu. Lolu by som za nič na svete nevymenil. Môj vzťah s ňou je nadlho, vlastne navždy."

Chlapci zostali s otcom

Ani po rozvode dvojice synovia na populárneho otca nezanevreli a dokonca s ním zostali žiť bez mamy na Slovensku.

„Roman je úžasný otec, je tu vždy pre  svojich synov a viem, že by im pomohol v každej jednej situácii," prezradil nám zdroj z hercovho blízkeho okolia.

No aj napriek týmto tvrdeniam sa mladší Janko vrátil do Španielska. Dôvod? „Na Slovensku si nenašiel odbor, ktorý chcel študovať. Konkrétne ide o počítačovú animáciu," objasnil nám situáciu seriálový Dudko Jančo.

Starší syn ostal pri otcovi

No ani približne dvetisícpäťsto kilometrov nebráni otcovi a synovi, aby sa pravidelne stretávali a neporušili tak pevné puto, ktoré medzi nimi je. „Chodí za mnou raz za mesiac a bol tu aj predminulý týždeň."

Keď je však Janko v Španielsku, Roman má vedľa seba aspoň staršieho Lajka, ktorý v  Bratislave študuje polygrafiu a údajne si tu našiel aj vážnejšiu známosť.

 
Autor: ŠARM/MICHALA HUŤKOVÁ-CABANOVÁ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Roman Luknár: Vieme, prečo od neho odišiel syn
ŠARM/MICHALA HUŤKOVÁ-CABANOVÁ