Smola a Hrušky vydala satirický song o rodine: Reagujeme na situáciu

04. februára 2015, 16:00
Tip redakcii

Kapela Smola a Hrušky zverejnila pesničku "Za rodinu". V novinke hudobníci prezentujú svoj názor na aktuálnu dianie v spoločnosti a blížiace sa referendum o rodine.

Kapela Smola a Hrušky nahrali pesničku

Kapela Smola a Hrušky nahrali pesničku "Za rodinu".

Autor: Katarína Orešanská

"Myslím, že každý Slovák, ktorý nežije na Marse alebo niekde hlboko v lese bez styku s civilizáciou, si musel všimnúť megalomanskú kampaň pred referendom a rôzne pozitívne, vtipné, negatívne či vulgárne reakcie naň. Dúfam, že každý, kto si skladbu vypočuje, pochopí sarkazmus a čo tým máme na mysli. Dlho sme rozmýšľali, či sa vôbec vyjadríme, ale myslím, že je povinnosťou umelcov z pop kultúry hovoriť aj o iných veciach ako o láske,“ uviedol frontman kapely Jozef “Spoko” Kramár.

"Všetci sme boli vychovaní v tradičných rodinách, k úcte a láske ku všetkým ľuďom a hoci sa náš svetonázor časom zmenil a každý má toho svojho vlastného Boha, stále si myslíme, že viera je pre človeka dôležitá, a tá, nech je už akákoľvek, nemala by podnecovať nenávisť. Mala by byť tolerantná a prinášať človeku radosť, pokoj a lásku, nie naopak. Samozrejme skladba je nanajvýš aktuálna práve pred referendom, ale odkaz skladby presahuje túto udalosť," pokračoval hudobník.

"To, či sa zúčastníme na referende, by som vôbec nekomentoval, je to každého osobná vec. My tu nie sme od toho, aby sme prikazovali svojim ovečkám, čo a ako majú robiť. My len reflektujeme situáciu z nášho pohľadu a každý nech uzná za vhodné, čo a ako má robiť.“ dodal.

  

"Ďakujeme za podporu našej priateľskej bande top animátorov z Lokal TV a pýtame sa jasne: A ty čo budeš robiť v sobotu, ha?," napísali chalani z kapely Smola a Hrušky na svojom profile na Facebooku.

 Smola a Hrušky - Za rodinu

 
Autor: SITA, Pluska.sk/akm 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Smola a Hrušky vydala satirický song o rodine: Reagujeme na situáciu
SITA
Pluska.sk/akm