Tak takýto trapas v Dobre vedieť! ešte nebol! Vo finále si Kemka, Jakab a ich hostia narobili hanbu ako hrom!

21. apríla 2017, 10:07
Tip redakcii

Je pravda, že v markizáckej vedomostnej šou Dobre vedieť! sa občas vyskytnú otázky, ktoré dajú súťažiacim poriadne zabrať, no tú, ktorá sa objavila včera vo finále, by mal ovládať každý Slovák! Napriek tomu ju neuhádol ani jeden zo štvorice!

V Dobre vedieť! zažili oba tímy poriadnu hanbu.

V Dobre vedieť! zažili oba tímy poriadnu hanbu.

Autor: TV Markíza

Včera sa v tíme Juraja Kemku objavil športový komentátor Slávo Jurkov tíme Roba Jakaba vypomáhal rádiový spíker Ivan Binďo Bindas. A hoci v rámci celej súťaže im to išlo celkom dobre, keď prišlo finále, oba tímy zažili poriadnu hanbu!

Finálová otázka bola z okruhu štátne symboly. Niekto by si hneď povedal, že ľahšiu tému im dať ani nemohli, no štvorica sa poriadne zapotila. ,,Ktoré sú štátne symboly Slovenskej republiky?" opýtal sa moderátor oboch tímov. Štvorica dostala aj tri možnosti. ,,A) vlajka, pečať, ústava a štandarda B) vlajka, znak, pečať a hymna C) vlajka, hymna, zástava a znak," zneli možnosti. Na odpoveď mali 20 sekúnd. Za ten čas sa štúdium ozývali rôzne možnosti. Z jedného tímu dokonca vyhŕklo, že pečať to určite nie je.

Keď však už dopísali odpovede a stavili všetko, čo nahrali, až potom si začali uvedomovať, že zrejme označili úplné hlúposti. ,,To bude béčko! Slávo, ty si ma úplne zmagoril! Mami, to som nebol ja!" chytal sa za čelo Kemka. A mal aj prečo. Správna odpoveď bola samozrejme možnosť B a oba tímy sa už iba mohli búchať po čele, akú základnú vec nevedeli. Diváci tak odchádzali s prázdnymi vreckami.

Viete, ktoré sú štátne symboly SR?

Celkový počet hlasujúcich: 1751

 
Autor: dd 
 
Aplikácie 7 plus