To tu ešte nebolo! Slovák Peter Aristone spieva so spajskou Melanie C

19. marca 2014, 17:30
Tip redakcii

Tomu sa hovorí úspech. Slovák, ktorého meno doma veľa nenapovie, si za hranicami vychutnáva zaslúžené ovocie svojej dlhoročnej práce! 33-ročný spevák a skladateľ Peter Aristone má už na konte aj dueto so známou britskou speváčkou a niekdajšou členkou Spice Girls Melanie C. Pozrite sa, ako im to spolu ladí!

Melanie C si s Petrom zaspievala a k piesni Cool as you aj natočili videoklip!

Melanie C si s Petrom zaspievala a k piesni Cool as you aj natočili videoklip!

Autor: Andy Lesauvage

Slovenský spevák a skladateľ Peter Aristone prichádza so svojím prvým sólo albumom 19 Days in Tetbury, ktorý dostal názov podľa anglickej dediny, v ktorej dva roky dielko postupne vznikalo.

Na albume sa objavia aj skutočne hviezdni hostia - Mel C, členka skupiny Spice Girls, James Dean Bradfield, spevák a frontman skupiny Manic Street Preachers, či švédska speváčka Emma Ejwertz, s ktorou napísal dve pesničky.


Peter Aristone a Melanie C v nahrávacom štúdiu.
Foto: Andy Lesauvage

K piesni Cool as you stihol Peter už s Melanie aj natočiť videoklip. Nakrúcal sa v Londýne v štvrti Kensal Rise pod režisérskou taktovkou holandského režiséra Antona van der Lindena.

Mel C sa tešila zo spolupráce

„V mojej kariére som mala šťastie pracovať s rôznymi umelcami a vždy som sa tešila na spoluprácu, najmä so spevákmi. Hneď po vypočutí Cool As You som sa s nadšením zapojila do projektu a bolo mi potešením s Petrom pracovať,“ priznala niekdajšia členka Spice Girls o spolupráci s Petrom.

Cool as you v podaní Melanie C a Petra Aristone

A Aristone nemohol byť spokojnejší: „Som úplne nadšený, že môžem spolupracovať s medzinárodne uznávanou speváčkou akou je Melanie C. Tento môj druhý UK singel je pre mňa ako splnený sen. Jej spev a jej prínos na nahrávke je fenomenálny a výsledkom je nádherný a silný duet, ktorý sa, verím, bude naozaj páčiť.”

V sobotu 22. marca 2014 večer ho Peter v prítomnosti Melanie C a krstného otca Davida Kollera oficiálne pokrstí na koncerte v pražskom Hard Rock Café.


O Petrovi Aristone

Peter Aristone má 33 rokov. Hudbe sa venuje odmalička a pre dráhu muzikanta sa rozhodol už v štrnástich. Po absolvovaní priemyslovky odišiel študovať do Prahy na Konzervatórium Jaroslava Ježka. Po jeho absolvovaní v roku 2005 zostal žiť v Prahe. Pracoval ako zvukový inžinier a podieľal sa napríklad na albumoch skupiny Elán.

Ako muzikant účinkoval najmä v experimentálnom rockovom kvartete Personal Signet a v poprockovej kapele Popcorn Drama, s ktorou v roku 2011 vydal album a predskakoval na koncertoch Anastacie v Prahe, Bratislave a Budapešti. V roku 2012 sa vydal na sólovú dráhu a jeho prvým počinom je album 19 Days in Tetbury.

 
Autor: Pluska.sk/domi 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
To tu ešte nebolo! Slovák Peter Aristone spieva so spajskou Melanie C
Pluska.sk/domi