Žalostný pohľad na Richarda Müllera: Sám sa už nevládze ani obliecť!

18. novembra 2016, 10:21
Tip redakcii

Bohém, ktorý žil zhýraným životom. Taký bol kedysi Rišo Müller (55). Užíval si plnými dúškami a vtedy by nikomu nenapadlo, že o pár rokov sa z neho stane nevládny muž, ktorý potrebuje starostlivosť ako malé dieťa. Dokument Nespoznaný, ktorý prišiel do kín, žalostný pohľad na speváka ukazuje bez všetkých príkras.

Spevácka ikona už roky bojuje 
s psychickými problémami, takto vyzerá Richard Müller v súčasnosti.

Spevácka ikona už roky bojuje s psychickými problémami, takto vyzerá Richard Müller v súčasnosti.

Autor: facebook

Písal sa rok 2000, keď sa Müller počas koncertu v Zlíne vyzliekol donaha a pokrikoval po fanúšikoch. V médiách sa vtedy písalo, že si pýtal pervitín. Neskôr priznal, že už šesť rokov užíva marihuanu a skúsil aj pervitín či heroín. Búrlivý život ho napokon stál manželstvo s moderátorkou Soňou Müllerovou, ktorá sa s ním rozviedla.

Krátko nato začal mať zdravotné problémy, rušil koncerty, utiahol sa do seba a priznal, že trpí maniodepresívnou psychózou. Všetci jeho fanúšikovia teda už dlhé roky vedia, že Rišo nie je v stopercentnom stave. No to, čo teraz odhalil autentický dokument Nespoznaný, je naozaj silná káva.


Müllerova asistentka sa o neho stará ako o malé dieťa. 
Foto: Youtube - Dokument Nespoznaný

Richard filmárom poskytol videozáznamy z minulosti, kde ukazuje, ako zhýralo si užíval. No na druhej strane sa dal filmovať aj v súčasnosti. Ľudia vidia jeho dlhomesačné prípravy na koncert s kapelou Fragile, ale aj to, ako ho ničí maniodepresia. Najsmutnejší pohľad sa však naskytol, keď Riša natáčali vo chvíľach, keď sa o seba už nedokáže sám postarať.

Manažér Adnan a asistenti totiž k nemu už musia pristupovať ako k malému dieťaťu. Adnan ho oblieka, vyzlieka a dokonca mu podáva lieky, keďže Rišo si ani nepamätá, ktoré má kedy užiť. Kamera sa dostala aj do jeho šatne, keď pred koncertom s Fragile iba nehybne ležal na posteli, mal napojené infúzie a jeho asistentka mu neustále kontrolovala tep.


Kamkoľvek sa spevák pohne, potrebuje pomoc druhých.
Foto: Youtube - Dokument Nespoznaný

Keď mu neskôr spravila čaj, spevák jej ho vrátil, že je horúci. Presne ako mamičky svojim deťom, aj ona utekala do kúpeľne a chladila mu ho pod prúdom ľadovej vody. Keď sa napokon dostal na pódium, kde ho doviedli za ruku, Adnan mu utieral z tváre a hlavy pot a Richard iba neprítomne hľadel.

Dokonca aj zábery z reštaurácie, v ktorej sedel s členmi kapely Fragile, boli veľmi smutné. Rišo sa nedokázal ani len vyzliecť z bundy a pomáhať mu museli speváčky. ,,S týmto ja už žijem 20 rokov a pozor! Žijem s tým denne,“ povedal v dokumente o svojej chorobe.


Adnan Hamzic pomáha Rišovi dokonca s obliekaním.
Foto: Youtube - Dokument Nespoznaný

Trailer k filmu o Richardovi Müllerovi vás jednoznačne nenechá chladnými:

 
Autor: dd, ľgh 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Žalostný pohľad na Richarda Müllera: Sám sa už nevládze ani obliecť!
dd
ľgh