Zlatica Puškárová musela pod nôž, s Patrikom sa teraz nebaví!

09. apríla 2013, 14:35
aktualizované 10. apríla 2013, 00:00
Tip redakcii

U Zlatice Puškárovej a Patrika Švajdu vládne v týchto dňoch tichá domácnosť. Dôvodom však nie sú partnerské hádky.

Patrik Švajda a Zlatica Puškárová: Oboch živí hlas, preto je každé ochorenie nebezpečné. Zlatka sa o tom presvedčila na vlastnej koži.

Patrik Švajda a Zlatica Puškárová: Oboch živí hlas, preto je každé ochorenie nebezpečné. Zlatka sa o tom presvedčila na vlastnej koži.

Autor: EMIL VAŠKO/Plus JEDEN DEŇ

Zlatica Puškárová pracuje ako dračica a nevyležané choroby ju dostihli. Preto sa minulý týždeň na súkromnej klinike podrobila operácii. Hoci nejde o žiadny náročný zákrok, iba o vybratie krčných mandlí, pre moderátorku, ktorú živí hlas, to nie je nič príjemné a minimálne týždeň si bude musieť poležať doma v posteli.

Operovali ju v celkovej anestéze

„Zákrok jej robili na klinike jednodňovej chirurgie v celkovej anestézii,“ dozvedeli sme sa od svojho zdroja, ktorý potvrdil, že išlo o štandardný zákrok. „Minulý týždeň som bola na dlhšie plánovanom laserovom zákroku na výber krčných mandlí. Nebolo to nič vážne, ale skôr preventívne,“ priblížila prominentná pacientka podrobnosti zákroku, na ktorý sa odhodlala dobrovoľne.

„Stále je zlatým štandardom klasická operácia ‚studenými inštrumentmi‘ v kombinácii s elektrokoaguláciou. Pri nekomplikovanom priebehu hojenia trvá zotavovanie minimálne desať dní, pričom pacient cíti bolesť v hrdle najmä pri každom prehltnutí a musí dodržiavať šetriaci režim v domácom prostredí s minimálnou námahou,“ hovorí otorinolaryngológ MUDr. Tibor Barta.

Vyšlo ju to na 780 eur!

Zlatica operáciu plánovala dlhšie a za plne hradený zákrok v celkovej anestézii si na súkromnej klinike aj s jednodňovým ubytovaním zaplatila sedemstoosemdesiat eur. Tento termín operácie si blondínka vybrala v čase, keď je na obrazovke jej kolegyňa a žiadnu náhradu za seba neplánovala.

„Nemám žiadne zdravotné problémy ani nepociťujem bolesti. So zákrokom som spokojná a chcela by som sa poďakovať pánovi doktorovi Jánovi Siváčkovi,“ dodala moderátorka. Puškárová si operáciu zosynchronizovala aj so svojím partnerom Patrikom Švajdom, ktorý v deň jej zákroku nepracoval, a preto sa mohol naplno venovať ich trojročnému synovi Leonardovi.

Kašovité jedlá áno, zmrzlina nie

Jeho úloha sa však zďaleka nekončí, pretože o partnerku sa bude musieť starať aj v najbližších dňoch a takisto jej bude musieť pripravovať špeciálnu kašovitú stravu či vždy čerstvý repíkový čaj na kloktanie. A čo zmrzlina? Môže Patrik Svojej drahej servírovať aj tento sladký zázrak, ktorý sa kedysi pacientom po podobnom zákroku odporúčal?

„Po takomto type operácie zmrzlina určite nie je vhodná, lebo zvyšuje riziko krvácania,“ dozvedeli sme sa na záver.

Viac zaujímavého čítania nájdete v aktuálnom vydaní týždenníka Šarm, ktoré je už v predaji.

 
Autor: ŠARM/MICHALA HUŤKOVÁ CABANOVÁ, Plus JEDEN DEŇ/vv, mm 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Zlatica Puškárová musela pod nôž, s Patrikom sa teraz nebaví!
ŠARM/MICHALA HUŤKOVÁ CABANOVÁ
Plus JEDEN DEŇ/vv
mm