Adam Kováč z Farmy: Nikola bola veľký omyl

27. mája 2012, 20:30
Tip redakcii

Jeden z najcitlivejších, ale aj najpracovitejších účastníkov šou Farmy ADAM KOVÁČ (24) sa po návrate zo statku okamžite skontaktoval s Luciou Frčkovou (27), s ktorou tvoria zamilovaný pár. Stretol sa však aj so svojou ex Nikolou Komorovou (20), s ktorou vzťah definitívne uzavrel.

Adam si chce v budúcnosti
zaobstarať podobnú farmu,
na akej bol.

Adam si chce v budúcnosti zaobstarať podobnú farmu, na akej bol.

Autor: Robo Homola

Na Farme ste boli pomerne dlho. Ako ju hodnotíte s odstupom času?
Neviem, ako je to prezentované v televízii, ale prvé tri týždne bolo mínus dvadsať či tridsať stupňov. Museli sme veľa pracovať, každý týždeň pribúdali zvieratá, nakoniec ich tam bolo veľmi veľa. Bolo to náročné fyzicky, ale ešte viac psychicky. Hovorilo sa, že takúto farmu by zvládli v pohode dvaja ľudia, ale neverím, že by za jeden týždeň postavili salaš, za ďalší maštaľ, za ďalší skleník a potom by zvládli postaviť štyri ohrady a poorať celé pole.

Čítajte viac:

Farma

Pracovali ste veľa, no v polovici súťaže vám poslali posily v podobe ďalších štyroch súťažiacich. Nebrali ste to tak, že sa vám kvôli nim zmenšili šance na výhru?
Prvé dva či tri dni sme z toho boli dosť rozhodení. Chceli sme im dokázať, že sme lepší ako oni. Ale veľmi sa nám do toho nechcelo, lebo sme mali pocit, že sme zase na začiatku súťaže. Už sme mysleli, že Farma sa pomaly blíži ku koncu, mali sme už každý svoju taktiku. Ale s odstupom času som sa s tým zmieril. Aspoň sme sa dali všetci „tí starí“ dokopy. Monika tam totiž už nemala veľa šancí a keď prišli noví, opäť dostala možnosť manipulovať s niekým, kto ešte nepoznal jej taktiku. Preto sa možno dostala tak ďaleko.

Napriek ponorkovej chorobe ste určite zažili aj zábavné chvíle.
Áno, napríklad situácia, keď sme s Tomášom zadebnili pílku. Určite ste to videli, známe video Pat a Mat (smiech). A bavili sme sa na rôznych hláškach, najmä na Tomášových vtipoch. On ich dokázal rozprávať aj päť hodín v kuse. Čo sa týka zábavy, ľudia mi hovoria, že vy ste tam stále pili a zabávali sa. No my sme alkohol dostali možno raz za dva týždne.


Nikola bola jeho prvou láskou na Farme.
Foto: TV Markíza

A na čo z Farmy budete chcieť čo najrýchlejšie zabudnúť?
Možno budem nerád spomínať na moje chybné rozhodnutia, ktoré som na Farme urobil. Napríklad, mali sme tam úlohu rozniesť veľa hnoja po poli. Na druhý deň to nebolo hotové a dosť som sa s hospodárom vtedy pohádal. Niekedy ma mrzí, že nie vždy rešpektujem autority či starších ľudí. Alebo že som bol niekedy až prehnane arogantný. Ale uvedomil som si to.

Asi by ste rád zabudli aj na vzťah s Nikolou Komorovou.
Vidím to tak, že Nikola ku mne absolútne nebola úprimná a že tie prvé týždne bol taký môj omyl. S Nikol sme spolu spali na jednej posteli hneď prvú noc. Dali sme sa dokopy a nemali sme možnosť predtým sa bližšie spoznať. A to bola možno chyba, že som do toho išiel prehnane rýchlo, aj keď v bežnom živote taký nie som. Bol som zaslepený tým, že Nikola bola pekná žena a ja som predtým tri či štyri roky nemal vzťah. Bol som rád, že niečo také prišlo. Ale ona so mnou riešila také veci ako spoločné bývanie a bábätko, a pritom za mojím chrbtom rozprávala niečo úplne iné, že si to so mnou nevie predstaviť.

Čo hovoríte na to, že vás podviedla s Leom, ktorý vypadol z konkurenčnej súťaže Hotel Paradise?
Bavili sme sa o tom a ona mi povedala, že spolu boli vonku. Povedala mi, že spolu nič nemali. Ale veľa ľudí, čo poznám, lebo v Bratislave poznám veľa ľudí, mi hovorilo, že tam bolo niečo oveľa viac. Ja však verím ľuďom, ktorí sú moji priatelia už roky, a nie nejakej Nikolke a jej obhajovaniu. To mi za to nestojí. Nikola ma viac-menej už nezaujíma.

A myslíte si, že ona by vás brala naspäť?
Ona mala záujem byť so mnou z jedného jediného dôvodu. Jej manažér jej totiž radil, aby bola so mnou, lebo vraj to v médiách potiahneme ďaleko a že bude viditeľná. Ale mám ju už prečítanú.


S Luciou boli najprv najlepší priatelia, neskôr z toho vznikla láska.
Foto: TV Markíza

Po Farme ste sa stretli?
Áno, stretli sme sa hneď na druhý deň. Bola to taká polhodinová kávička. Ona mala svoj monológ, obhajovala sa, že nespala s tým, ani s tým, že nebola na tej a tej žúrke, že nedostala pokutu alebo že to a to o mne nepovedala. Nedalo sa to ani počúvať. A nakoniec sa ma opýtala na mňa a Luciu. Bez ohľadu na to, čo sa popísalo, do Lucky som zamilovaný a Nikola by na tom nič nezmenila.

Takže čo vy a Lucia? Ako sa to začalo?
S Luckou sme sa už na začiatku v hoteli rozprávali, dali sme nejakú „vodečku“ a bolo dobre. Od začiatku Farmy sme spolu nemali žiadny konflikt. Boli sme dobrá dvojka, vo všetkom sme si pomáhali, všetko sme si mohli povedať, lebo sme si verili. Zaujala ma svojou osobnosťou. To, že je krásna žena, to každý vidí, ale bola mi stále na blízku a bola mi naozaj oporou. To je na nezaplatenie, každý týždeň sa chcela za mňa obetovať. Náš vzťah sa vyvíjal. Boli sme najlepší kamaráti a neskôr som si uvedomil, že takú ženu som nikdy nestretol a že som nikdy nemal najlepšiu kamarátku. Potom to prerástlo do lásky. Bolo to krásne ako z filmu.

Takže vaša láska trvá aj naďalej?
Ona bola prvá, ktorej som po vypadnutí zavolal. Povedal som jej: „Som vonku, šmoulinka, a prepáč, že sa mi to nepodarilo vyhrať“ (smiech). Už na Farme mi bolo jasné, že ak by som vyhral, všetko by som investoval do Lucky a do detí.

Rozumiete si s Luckinými dvoma deťmi?
Ešte sme nemali príležitosť byť spolu. Ale deti mám veľmi rád. Mám veľa malých sesterníc a bratrancov, chodil som aj k mojej tete strážiť deti a vždy si so mnou rozumeli. Deti beriem ako moje hobby.


Do Lucie je zamilovaný a plánuje s ňou budúcnosť.
Foto: Robo Homola

Prežili ste na Farme aj nejaké intímnosti?
Nechali sme si to až po vypadnutí. Na Farme sme si prisunuli postele k sebe, ale v izbe spali aj ostatní ľudia a nedalo sa tam rozprávať o všetkom, keďže ľudia veľmi radi intrigovali. Tak sme si museli šuškať.

V médiách sa objavili informácie, že Lucka je tehotná.
Nie je to pravda. My sme si len robili „srandu“. Vyšlo to od niekoho, kto videl, že Lucka si robila tehotenský test. A už z toho bolo, že je tehotná. Potom sme si z toho urobili „srandu“, že je v štvrtom mesiaci a určite je to moje a malý sa bude volať Stano (smiech). Ale nie je to pravda. No ja sa netajím tým, že si to viem predstaviť. Je to veľmi pekná predstava, že by sme spolu mali niekedy bábo. Ľudia, čo si myslia, že mám dvadsaťštyri rokov a takéto niečo nedokážem, a toto je len nejaký úlet, sa mýlia. Chcem to všetkým dokázať.


Farma mu dala veľa skúseností, ktoré si veľmi cení.
Foto: TV Markíza

Údajne všetkých súťažiacich vyšetrovali pre pohlavnú chorobu, ktorá sa šírila na Farme. Je to pravda?
My o tom veľa nevieme. Nikola mala údajne nejakú chorobu a bola na infekčnom. Dostalo sa to k nám, a preto, keďže sme sa všetci spolu kúpavali a mala to byť nejaká choroba, ktorá sa dokáže šíriť kúpeľom, mohli sme byť infekční aj my. Ale boli to len nejaké chlamydie alebo kvasinky. Určite nie syfilis alebo kvapavka. Povedali nám, že ak niečo budeme cítiť, máme povedať a že sa to dá preliečiť antibiotikami. Bola to taká fámička. Mne však volali na Farmu sanitku kvôli niečomu inému. Prechladol som tam a dostal som zápal močových ciest. Takže som tri dni cikal žiletky a nebolo to nič príjemné.

 
Autor: PLUS Jeden deň/JANA KADLEČÍKOVÁ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Adam Kováč z Farmy: Nikola bola veľký omyl
PLUS Jeden deň/JANA KADLEČÍKOVÁ