Zmanipulované finále Farmy?

13. septembra 2011, 10:00
Tip redakcii

Už sa o všetkom rozhodlo! Playmate Andrea Járová (27) zhrabla v šou Farma tučný balík – 50- -tisíc eur! Dvadsať percent z nich prisľúbila súperke Lenke Liptákovej (31). Bola však Andreina výhra férová? Náš šikovný čitateľ si totiž všimol, že v záverečnom dueli, kde sa mali preveriť vedomosti finalistiek, došlo k zásadným chybám!

Andrea Járová a 
Lenka Liptáková:
V napínavom
farmárskom dueli
o 50 000 eur
zvíťazila blonďavá
playmate.

Andrea Járová a Lenka Liptáková: V napínavom farmárskom dueli o 50 000 eur zvíťazila blonďavá playmate.

Autor: MATEJ JANKOVIČ

Farmársky almanach mal preskúšať schopnosť prežitia farmárok v bojových podmienkach. Keď sa ich moderátorka Kveta Horváthová opýtala, akého králika chovali na farme, baby zhodne odpovedali, že to bol hermelín.

Pozorný čitateľ nám však napísal, že toto plemeno si na farme nevšimol a ako dôkaz nám poslal fotografiu skutočného hermelína. Porovnali sme ju s fotkou králika, ktorá visí na oficiálnej stránke reality šou a máme správnu odpoveď, ktorú nám potvrdil aj zoológ Radoslav Gonda.

„Aj laik by si všimol, že ide o rozdielne plemeno. Králik hermelín má krátke ušnice, a to zvieratko, čo som videl na farmárskej webstránke, má ušnice dlhé. Podľa mňa to bol brojlerový králik. Tipoval by som nitrianskeho. Ten má však noštek, chvostík a uši čierne, môže však ísť o farebnú mutáciu,“ ozrejmil.

Sexi Járová vyhrala FARMU, má 50 tisíc eur!

Pstruhy rozhodli

Takéto nedorozumenie sa však dá pochopiť. Farmárky povedali len to, čo sa v almanachu dočítali. Nepochopiteľnou však ostáva záverečná otázka týkajúca sa počtu pstruhov, ktoré mali farmári k dispozícii na konzumáciu.

Andrea napísala 50, Lenka 40. Na stránkach šou je uvedené číslo 40. Za správnu však bola označená odpoveď Járovej, ktorá nakoniec rozhodla o jej víťazstve.

Markíza zatĺkla

Bolo to fér? Televízia Markíza „omyl“ vo finále popiera.„Víťazka je nespochybniteľná. V deň vstupu účinkujúcich na Farmu bolo v nádrži 50 pstruhov, o čom existuje doklad. Počet 40 sa uvádzal štatisticky ku dňu 1. 7. 2011 na webe, pretože vtedy bolo na Farme iba 40 pstruhov. Časť z nich vylovili účinkujúci a časť uhynula“ povedala nám hovorkyňa Oľga Dúbravská

Sklamaná Lenka

Keď sme sa na túto nezrovnalosť opýtali Lenky Liptákovej, so zlomeným hlasom odpovedala: „Nechcem sa k tomu vyjadrovať. Som rada, že už máme po súťaži a ja som Andrei vďačná, že sa so mnou o výhru podelila.“

Dôkaz 1

Farmársky zajačik.

Zajac z plemena hermelín.

Dôkaz 2

Webstránka Farmy: Hovorí sa v nej o 40 pstruhoch.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/luti,jj 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Zmanipulované finále Farmy?
Plus JEDEN DEŇ/luti
jj