Ján Gallovič: Zbohom, Národné divadlo!

28. mája 2009, 12:00
Tip redakcii

Bola to otázka času! Dlhoročný člen činohry Slovenského národného divadla Ján Gallovič (48) urobil veľký krok vo svojom živote. Národnému divadlu dal ako jeden z mála košom a rovnou čiarou si to namieril do divadla Nová scéna. Čo ho priviedlo k tomuto rozhodnutiu?

O Gallovičovi je známe, že v Národnom divadle nedostával také herecké príležitosti, ktoré by boli hodné jeho talentu. Ešte menej tu však mohol rozvíjať aj svoje spevácke nadanie. „Vždy som osciloval na hranici činohry a muzikálového herectva. Raz prevážilo jedno, inokedy druhé. Tentoraz som sa však rozhodol posunúť ďalej,“ prezrádza herec. V divadelných kuloároch sa šepká, že Národné divadlo si teraz môže trieskať hlavu, že na Galloviča celé roky kašlalo. Spokojná však môže byť Nová scéna, kam sa herec po 13 rokoch vráti. Od septembra bude totiž divákov zabávať práve tu. A to hneď v jednej z hlavných postáv. 
„V muzikáli o živote Františka Krištofa Veselého, ale dostal som aj ponuky z Česka, takže budem rád, ak budú diváci spokojní,“ dodal skromný herec.

 
Autor: KAROL BUSTIN ml., Foto: MATEJ KALINA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Ján Gallovič: Zbohom, Národné divadlo!
KAROL BUSTIN ml.
Foto: MATEJ KALINA