Gunčíková o Let´s Dance: Stojí to desiatky spotených tričiek

23. septembra 2011, 11:30
Tip redakcii

Skromnosť jej nechýba. Mladučká speváčka Gabriela Gunčíková vo svojom veku žne slávu, aká sa málokomu za taký krátky čas podarí. Napriek tomu jej nechýba skromnosť a nos nenosí dohora. Zdôverila sa nám, že slávu si chce zaslúžiť sama, a že urobí všetko preto, aby svojich fanúšikov nesklamala.

GABRIELA GUNČÍKOVÁ
a PETER MODROVSKÝ

GABRIELA GUNČÍKOVÁ a PETER MODROVSKÝ

Autor: tv markíza

Gabika, aké je to tancovať v Let´s Dance? Máte trému?
"Áno, mám trému. Ale je pravda, že cítím menšiu zodpovednosť ako na SuperStar, lebo vtedy som musela dokázať, že viem spievať. V Let´s Dance odo mňa človek nemôže nič čakať. To skôr od Peťa. Všetci čakajú, že ma naučí tancovať, takže ak bude "prúser", je to jeho chyba."

Trénujete veľa?
"Je pravda, že sme trénovali s Petrom na začiatku asi trošku menej ako ostatní. Som z Čiech a veľa vecí som musela ešte vybavovať v Prahe. Musela som si vyhradiť celý týždeň alebo celé tri dni aby som prišla na Slovensko na tréning a trénovali sme až do večera."

Myslíte si, že máte šancu vyhrať?
"Peter je obhajca titulu. Predtým tancoval s Nelou Pociskovou, ktorá v podstate tancuje od malička. Dá si nohu k hlave, a to už o niečom svedčí. To ja nedokážem. A či máme šancu vyhrať? Nezamýšľala som sa nad tým. Nechala som tomu voľný priebeh. Nie je to len o tanečných kvalitách, ale aj o sympatiách a my sme dobrá partia. Smejeme sa, zabávame. Stretávam nových ľudí, naberám skúsenosti a je úžasné naučiť sa tancovať, najmä ak človek predtým nikdy netancoval."

Myslíte si, že je možné z netanečníka urobiť tanečníka?
"Určite áno. Z človeka, ktorý v podstate vôbec nevie tancovať a nikdy nemal ani základy spoločenského tanca, sa v prípade, že má dobrého učiteľa, dá niečo "vymáčknuť". Teším sa z toho, že môžem byť v Let´s Dance. Mne sa na Slovensku páči. Sme dobrá partia, tak snáď si to všetci užijeme. "

Ako sa vám trénuje? Stojí vás to veľa námahy?
"Naučiť sa tancovať, to stojí najmä desiatky spotených tričiek. Stojí to veľmi veľa energie, takže ráno vstávam ako babka a večer zaspávam ako stará babka. Ale za tú zábavu a za to, že sa človek niečo naučí to naozaj stojí. Ani sama neviem, ako ma to Peter naučil."

Čo na vaše účinkovanie v súťaži hovorí rodina?
"Tešia sa. Budú chodiť na Slovensko vraj každý týždeň a budú ma podporovať. Ja teraz psychickú podporu rodiny veľmi potrebujem. Ale vnímajú to veľmi pozitívne. Hneď mi povedali: "Choď do Let´s Dance, naučíš sa tancovať a my sa budeme dívať a hrozne ti fandiť." Takže sa z toho veľmi tešia. No najväčšiu radosť majú asi starí rodičia, pretože babička tá pretancovala veľa topánok kým bola mladá. (smiech) Milovala tanec a krasokorčuľovanie. S ňou som sa vždy pozerala na Star Dance a Let´s Dance ešte v dobe, kým som bola neznáma. Pre ňu to je taký splnený sen, že tancujem v Let´s Dance."

Ako vnímate slávu?
"Slávu vnímam trošku inak, než sa možno očakáva. Obrovská dávka šťastia je už len to, že človek môže byť každý týždeň v televízii. Hovorí sa, že je jedno ako hviezdu objavia. Ja to vnímam tak, že keby som si popularitu zaslúžila sama a nestál by za tým len talent, ale celkovo všetko, tak si tú slávu vážim oveľa viac. "

Prečo?
"Pretože to by bola sláva, ktorú som si sama zaslúžila. Toto je len taká popularita, ktorú mi vytvorila televízia. Je to umelo vytvorené. Bojujem za to, aby som si slávu zaslúžila sama."

Ako to chceš dosiahnuť? Mám na mysli zaslúženú slávu.
"Znamená to, že slávna sa budem cítiť, až keď si budem môcť povedať, že som mala CD-čko, vynikajúci singel a získala som ocenenia. Hrala som úžasné koncerty, mám podporu fanúšikov. Vtedy si môžem povedať, áno som slávna a zaslúžim si to. Teraz je to naozaj len tak, že každý z tých predošlých finalistov už slávu mali a kde sú teraz? Fanúšikov milujem a som za ich podporu hrozne vďačná."

Máte od skončenia súťaže Česko Slovenská SuperStar veľa pracovných ponúk?
"Áno mám ich dosť veľa. Som často na cestách a sedím vo vlaku, pretože nemám vodičák. Mám pocit, že stále cestujem a nič iné nerobím. V septembri by mal vyjsť môj singel. Dala som si na čas, pretože som chcela kvalitu. Určite plánujem aj debutové CD, možno okolo Vianoc. Mám aj nejaké účinkovanie v muzikáloch a tiež duety so známymi osobnosťami. Teraz Let´s Dance, no je toho veľa. Som teda vyťažená na pol roka dopredu. Žiadna dovolenka mi nehrozí."

 
Autor: Pluska.sk/LUCIA TITKOVÁ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Gunčíková o Let´s Dance: Stojí to desiatky spotených tričiek
Pluska.sk/LUCIA TITKOVÁ