Prvá dáma nášho herectva oslavuje: Koľko by ste tipli Maríne Kráľovičovej?

07. júna 2013, 10:35
Tip redakcii

Herečka Marína Kráľovičová sa narodila 7. júna 1927 v Čárach. Za svoj vek sa nikdy nehanbila, skôr naopak, čím je staršia tým viac sa ho nebojí prezentovať. Prečo by aj nie, keď aj po osemdesiatke prekypuje elánom a skvelou formou.

Marína Kráľovičová je dôkazom toho, že aj starnúť sa dá s noblesou a bez plastických operácií!

Marína Kráľovičová je dôkazom toho, že aj starnúť sa dá s noblesou a bez plastických operácií!

Autor: Archív, ROBO HOMOLA/Plus JEDEN DEŇ

Herečka Mária Kráľovičová sa narodila 7. júna 1927 v Čárach. Ako osemnásťročná odišla do divadla v Martine, kde hrala dva roky. V rokoch 1947 - 1950 študovala herectvo na Štátnom konzervatóriu v Bratislave a od roku 1948 je členkou Slovenského národného divadla.

životná láska: Miro Procházka

Patrila k vynikajúcim recitátorkám. Aktívne pracovala v Zväze slovenských dramatických umení a bola funkcionárkou ústredného výboru Slovenského zväzu žien. S manželom novinárom Mirom Procházkom majú dve deti. Manželmi ostali - ako v rozprávke - až do smrti, po svojom boku vydržali 56 rokov, kým Marínu Miro navždy neopustil.

V rozhovore pre už neexistujúcu reláciu LOVE na televízii Doma priznala, že za dlhotrvácnosť vzťahu vďačili aj oddeleným spálňam, pretože to malo svoje čaro navštevovať sa po nociach navzájom. Netradičná nebola len jej svadba, ale aj jej materská dovolenka, ktorú herečka nemala. Po desiatich dňoch od pôrodu bola Marína znova na divadelných doskách.

Zaslúžilá aj národná umelkyňa

V roku 1967 dostala titul zaslúžilá umelkyňa a v roku 1979 titul národná umelkyňa. V roku 2002 jej prezident Rudolf Schuster prepožičal štátne vyznamenanie Rad Ľudovíta Štúra I. triedy. Svoju tvár a talent prepožičala množstvu divadelných, filmových ale aj seriálových postáv.

Zahrala si na napríklad vo filmoch Priehrada,Muž, ktorý sa nevrátil, Skalní v ofsajde, Výlet po Dunaji, Ivanov, Človek nikdy nevie, ale aj v sitkome Priateľky.

 
Autor: Pluska.sk/domi 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Prvá dáma nášho herectva oslavuje: Koľko by ste tipli Maríne Kráľovičovej?
Pluska.sk/domi