Modelka Ivančáková: Musela som sa priznať

18. marca 2011, 12:00
Tip redakcii

Je to už rok, čo sa modelka Ivana Ivančáková vrátila zo ženskej väznice v Paríži. Dostala sa tam po tom, čo jej na letisku vo Francúzsku našli 3 kilogramy kokaínu. Tvrdí, že o nich vôbec netušila. Z väzenia sa dostala pre dobré správanie a hlavne pre to, že na odporúčanie svojej právničky podpísala vyhlásenie, že vedela, že preváža kokaín.

Ivana Ivančáková:
Od 17 rokov žije a pracuje
v Londýne ako modelka.

Ivana Ivančáková: Od 17 rokov žije a pracuje v Londýne ako modelka.

Autor: Archív

„Moja právnička mi povedala. Ak sa chceš odtiaľto dostať, podpíš ten papier, že sa k tomu priznávaš. Musela som to urobiť , pretože inak by som za mrežami strávila nasledujúcich niekoľko rokov,“ tvrdí Ivana, ktorá pochádza z malej dedinky na východnom Slovensku Vyšný Žipov.

Celá jej ‚story‘ sa začala v Buenos Aires, keď ju fotograf požiadal, aby odovzdala vianočný darček zabalený v krásnom papieri majiteľovi istého butiku v Londýne. Naivne balíček vzala a netušila, že práve ten jej „zlomí krk“.

Po vinníkoch sa zľahla zem

„Keď som vyšla z väzenia, snažila som sa kontaktovať aj toho fotografa, aj majiteľa butiku, no nič. Butik už bol zatvorený a akoby sa po nich zľahla zem. Nevadí, raz im to život vráti,“ povzdychne si Ivana, ktorá z väzenia pricestovala rovno k svojim rodičom.

Prišla o prácu

Po mesiaci sa však vrátila naspäť do Londýna, kde dodnes žije. „Celá nepríjemná záležitosť ovplyvnila aj moju prácu. Vždy som robila pre istého návrhára londýnsky týždeň módy. Teraz mi odkázal, že ak chcem pre neho robiť, mám prísť na kasting. Človeka to zabolí,“ tvrdí modelka, ktorá má, žiaľ, už aj v záznamoch napísané, že prevážala cez hranice drogy.

Mama z toho ochorela

Momentálne je Ivana na Slovensku, no už čo nevidieť sa vracia do Anglicka. „Rodičom to oznámila slovenská polícia. Síce ma v Paríži nenavštívili, no pravidelne mi písali listy a boli mojou veľkou oporou.Mama z toho, čo sa stalo, ochorela.Vedela som, že to peklo musím prežiť kvôli nim, aby sa im nič nestalo. Oni ma zase podporovali, pretože sa báli, aby mi z toho nepreskočilo alebo aby som si nesiahla na život. Takto pred rokom sme sa prvý raz stretli a veľmi sme všetci plakali,“ dodáva Ivana, ktorá celý svoj príbeh opísala v novej knihe s názvom Veľké baby neplačú.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/ ĽUDMILA LUKÁČOVÁ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Modelka Ivančáková: Musela som sa priznať
Plus JEDEN DEŇ/ ĽUDMILA LUKÁČOVÁ