Michal Dočolomanský: Tajomstvo o jeho homosexualite

09. júna 2011, 10:00
Tip redakcii

Po rokoch mlčania prišla pravda. Herec Michal Dočolomanský zomrel pred tromi rokmi na rakovinu pľúc. Ešte počas jeho života sa čo-to šepkalo o jeho odlišnej sexuálnej orientácii. Vraj mal bližšie k mužom ako k ženám. Nedávno sa na pultoch obchodov objavila kontroverzná kniha Nezostalo po nich ticho II. Tá naznačuje, že Dočolomanský sa so svojou manželkou rozviedol zrejme pre svoju orientáciu!

Michal Dočolomanský
bol vraj nešťastný z toho,
že sa mu už prestali
páčiť ženy.

Michal Dočolomanský bol vraj nešťastný z toho, že sa mu už prestali páčiť ženy.

Autor: Archív

Michal Dočolomanský bol šťastne ženatý so sympatickou Martou, spolu vychovávali dve krásne deti a všetko vyzeralo ideálne... Po rokoch však prišiel rozvod, ktorý zaskočil nejedného Michalovho kolegu či priateľa. Vynárala sa otázka prečo? Jedna z autoriek knihy Alena Horváthová-Čisáriková získala spoveď hercovho najbližšieho kamaráta, herca Olda Hlaváčka.

„Keď som zazvonil pri jeho dverách, otvoril mi náš spoločný priateľ – veľmi populárny, o ktorom sa vedelo, že je inak orientovaný. Pýtam sa ho: Ty tu čo robíš? On mi na to, že Miša čaká s večerou, keď príde z predstavenia. Marta tam nebola...“ šokoval Hlaváček svojou spoveďou v knihe. Krátko po tom sa Michal stratil, rušili sa jeho predstavenia a nikto nevedel, kam sa podel.

Chcel si zobrať život?

„Napokon ho istí ľudia vrátili naspäť do divadla, no so zlomeným srdcom. Povrávalo sa, že si chcel vziať život, ale môžem povedať, že Mišo bol veľmi silná nátura, preto si myslím, že až k takému niečomu by sa neuchýlil, ale veľmi ho to trápilo a nevedel si s tým dať rady... Hovorím to preto, lebo kvôli tomu mal raz na mojom ľavom pleci položenú hlavu, plakali sme obaja nad jeho nešťastím, že sa mu prestali páčiť ženy,“ zaspomínal Oldo Hlaváček.

Kto dedil?

Dočolomanského najbližším priateľom bol Alexander Godo. Poznali sa viac ako desať rokov a po jeho smrti zdedil niekoľko hercových nehnuteľností.

Poslanec za SaS Stanislav Fořt

Dočolomanský mohol homosexuálom pomôcť!

Keď nedávno Stanislav Fořt poskytol denníku SME rozhovor, v ktorom sa priznal k svojej homosexuálnej orientácii, spomenul v ňom aj nebohého herca Michala Dočolomanského.

„Keď odchádzal zo sveta herec Michal Dočolomanský, posledné mesiace jeho života sprevádzala poľovačka za senzáciou. Bol to jeden z ľudí, ktorý mohol homosexuálom v zmysle zviditeľnenia výrazne pomôcť. Nechávam na uváženie, prečo to neurobil,“ povedal Fořt v denníku.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/ ned 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Michal Dočolomanský: Tajomstvo o jeho homosexualite
Plus JEDEN DEŇ/ ned