Oldo Hlaváček po výpovedi: Plakali sme v šatni

11. apríla 2011, 12:00
Tip redakcii

Sklamaný a rozčarovaný! Dlhoročný pilier činohry Slovenského národného divadla Oldo Hlaváček po tom, čo dal minulý týždeň výpoveď, už nedokázal mlčať. Pre denník Plus JEDEN DEŇ opísal nelichotivé pomery v divadle, prečo sa rozhodol definitívne odísť a aj to, čo dohnalo jeho kolegu Leopolda Haverla (73) do nemocnice.

Oldo Hlaváček:
Nahnevalo ho, že
v divadle mu dávajú
úlohy, ktoré kedysi
robili štatisti.

Oldo Hlaváček: Nahnevalo ho, že v divadle mu dávajú úlohy, ktoré kedysi robili štatisti.

Autor: JÚLIUS DUBRAVAY

Poslednou kvapkou bola inscenácia Coriolanus, v ktorej jemu a Haverlovi zverili podradné úlohy. „Bridilo sa mi to. Nevedel som, či si môžem dovoliť povedať: Toto ja hrať nebudem. To, čo mi určili, aby som na javisku robil, voľakedy robili platení štatisti a komparzisti,“ hovorí Oldo Hlaváček. S Haverlom brali situáciu od začiatku veľmi vážne.

„Aj sme si poplakali spolu v šatnici. On sa zrútil, ja som sa z tej inštitúcie vyrútil,“ dodáva. Ani mu neodzdravia! Hlaváčka už dlhší čas trápila nielen neznalosť úradníkov v „národnom“, ktorí nepoznali ani krstné mená hercov, ale najmä prístup mladších kolegov.

„Nechcem, aby ma niekto zbožňoval. No aby odzdravil na pozdrav alebo dokonca, aby niekto z tých mladších dopredu pozdravil, a tak prejavil akú-takú slušnosť voči staršiemu, to sa tam veľmi nestáva,“ hovorí herec.

 
Leopold Haverl: Kvôli novej inscenácii, v ktorej mu dali podradnú rolu, sa zrútil a skončil v nemocnici.
Foto: MATEJ KALINA

Mladí lietajú len po kšeftoch

Za aroganciou mladých kolegov vidí najmä ich honbu za kšeftmi. „Počul som rozhovor jednej kolegyne, ktorá hovorila redaktorovi: Celý deň lietam z jednej roboty do druhej, mám naháňačky a večer si idem do divadla oddýchnuť. Tak ak sa na to takto pozerá herečka pracujúca pre divadlo, tak to je veľmi zlý stav,“ dodáva znechutený Oldo Hlaváček.

Čítajte viac:

Haverl a Hlaváček: Výpovede v SND!

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/KAROL BUSTIN ml. 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Oldo Hlaváček po výpovedi: Plakali sme v šatni
Plus JEDEN DEŇ/KAROL BUSTIN ml.