Pavol Hammel: Marika, vráť sa!

30. novembra 2010, 06:30
Tip redakcii

Okamih, ktorý jej zmenil život. Vonku bolo podobné počasie, ako je dnes, keď sa Marika Gombitová vracala z koncertu v Brne naspäť do Bratislavy. Mrholilo, fúkal silný vietor a auto, v ktorom sedela, dostalo šmyk. Písal sa 30. november 1980. Stala sa nehoda, ktorá Mariku Gombitovú pripútala na invalidný vozík.

Fotografia z 22. mája
1980 Marika netušila, čo
sa jej o pár mesiacov stane.

Fotografia z 22. mája 1980 Marika netušila, čo sa jej o pár mesiacov stane.

Autor: ČTK

Auto, ktoré šoférovala Marikina vtedy dvadsaťjedenročná kamarátka z Nemecka, sa niekoľkokrát prevrátilo a skončilo v poli. „Keď sa to stalo, volal mi Paľo Hammel a informoval ma o tejto tragédii. Okamžite sme nadviazali kontakt s nemocnicou v Hustopečiach a organizoval sa jej prevoz. Operovali ju a po operácii ležala u nás na klinike,“ prezradil nám profesor Pavol Traubner. Neskôr ju operovali aj ruskí špecialisti, no bez úspechu.

Čo jej odkazujú priatelia

„Je mi veľmi ľúto, že sme ju nedokázali presvedčiť, aby sa po nejakom čase aj pár rokoch, keď to prebolí, vrátila. Raz sa ukázala a potom zase dlho nič. Myslím si, že je nezameniteľne zapísaná do československej muziky, takže je to fajn,“ povedal o Marike jej kolega a dobrý kamarát Pavol Hammel.

Traubner jej odkazuje: „Marike prajem, aby zdravotne zvládala svoj ťažký údel. Prajem jej, aby mala dostatok optimizmu žiť na úrovni. Aby zvažovala, či by nemala naďalej robiť radosť, že by sa svojimi pesničkami prezentovala v našej spoločnosti. Je mi to ľúto, že na pódiu nezostala. Ale musím uznať, že človek, ktorý je sám a je, žiaľ, zdravotne hendikepovaný a rozdáva radosť iným, je v mojich očiach hviezdny.“

 Paľo Hammel o tom, čo sa Marike stalo, sa dozvedel medzi prvými.
 Foto: Archív

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/ luti 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Pavol Hammel: Marika, vráť sa!
Plus JEDEN DEŇ/ luti