16.10.2018
Meniny má Vladimíra

Soňa Petrillová: Študujem teológiu

20.03.2011 08:00|Zdroj: Plus JEDEN DEŇ magazín/MICHALA CABANOVÁ
Rodená Košičanka Soňa Petrillová (34) sa momentálne zviditeľnila ako sexi milenka Romana Luknára zo seriálu Panelák. Herečka tam nosí vyzývavé výstrihy a núdza nie je ani o pikantnejšie scény. V skutočnosti je však Soňa úplne inou ženou, ktorá s priateľom bude bývať v spoločnej domácnosti až po svadbe. Zdá sa vám to nezvyčajné? Pertillová je skrátka plná prekvapení
Študentka teológie zbožňuje okrem priateľa aj svojho malého psíka.
Foto: Petra Ficová

Postava Pichlovej sa v Paneláku objavila v minulej sérii ako fádna psychologička, no v tej novej aktuálnej prešla poriadnou zmenou. Výstrihy, latexový overal a pomer so ženatým mužom. Nie je to podľa vás poriadny exztrém?
V umení milujem paradox. V rámci kreativity herca sa dá zvládnuť všetko. No vôbec som netušila, čo sa z Pichlovej vykľuje. Divák to určite vníma len ako moje povolanie a s postavou sa absolútne nestotožňujem.

Máte v realite skúsenosť s mileneckým trojuholníkom, aký hráte v seriáli?
Vždy som sa proti tomu výrazne stavala. Je to vec, ktorú zásadne odmietam a môže ma zaujať iba muž bez akýchkoľvek záväzkov. Samozrejme, nesmie to byť hocijaký muž (smiech).

Aký by mal teda byť?
Základ je, aby ma vedel rozosmiať a pochopiť. Tak ako to robí aj môj priateľ.

Čomu sa venuje, je tiež herec?
Nie, on podniká a veľmi veľa mi pomáha, keď sa potrebujem premiestniť z miesta na miesto kvôli práci. Skrátka sa na neho môžem vždy spoľahnúť.

Dlhé roky o vás nebolo na Slovensku nič počuť, kde ste fungovali?
Päť rokov som žila v zahraničí, konkrétne v Taliansku, kde býva moja sestra s deťmi a pracuje tam ako lekárka. Išla som tam, pretože som sa chcela naučiť reč, no okolnosti zariadili, že som tam ostala dlhšie ako plánované dva mesiace.

V tom bol určite chlap. Nemýlim sa?
Presne.

Venovali ste sa tam aj herectvu?
Minimálne, lebo môj vtedajší priateľ bol veľmi žiarlivý (smiech). Podarilo sa mi tam však zahrať si v troch divadelných predstaveniach. Hrala som s anglickým alebo nemeckým dialektom, pretože slovenský prízvuk nevedeli Taliani nikam zaradiť. Čo sa týka toho priateľa, tak som ho nechala v Taliansku a neskôrsom sa vrátila späť na návštevu k našim do Košíc a potom som mala v pláne usadiť sa v Bratislave. No v lete som ušla hrobárovi z lopaty a všetky plány sa zmenili.

Narážate asi na vaše mizerére, teda chorobu týkajúcu sa nepriechodnosti čriev?
Áno. Stalo sa mi to asi z prechodu talianskej na slovenskú kuchyňu. Museli ma operovať. Bolo to hrozne ťažké, pretože vonku bolo 37 stupňov a ja som ležala v neklimatizovanej nemocnici. No všetko zlé je na niečo dobré a mňa osud zavial do Olomouca, kde som sa dostávala z choroby. Do toho mestečka som sa zamilovala a ukázala mi ho moja učiteľka spevu. A keďže som akčný človek, dala som sa tam na štúdium teológie.

To je dosť prekvapivé . Prečo ste si vybrali práve tento odbor? Keď sa na vás pozriem, je tomu ťažké uveriť, lebo teológa si predstavujem úplne inak...
Touto vedou sa zaoberám už dosť dlho, dokonca som aj v Taliansku vyučovala katechizmus. Nie je to niečo, čomu sa chcem v budúcnosti venovať, no chcela som poznať základy tejto vedy. Podľa mňa by mal teológiu vyštudovať každý.

Vy ste aj v nejakom kresťanskom združení a robíte osvetu?
V Česku ešte nie, ale v Taliansku sme mali naše hnutie. Rozdávali sme trebárs chudobným ľuďom jedlo.

Nie je to teda proti vašej viere, keď v Paneláku nosíte hlboké výstrihy?
Som herečka a j e to pre mňa len poloha, ktorú zahrám. Som však zásadne proti nahote na javisku. V televízii sa snažím nahotu vždy zmluvne podchytiť. Scény z Paneláka síce ľudia v škole asi nevideli, no brali by to ako len moje povolanie. Keď sme pri tých výstrihoch, neuniklo mi, že vaše poprsie je chirurgicky vylepšené.

Kedy ste podstúpili plastickú operáciu?
Toto nebudem komentovať.

Uvažujete aj v budúcnosti nad nejakou plastikou?
Vďakabohu teraz s priateľom veľa športujeme a podľahli sme aj športu slackline (chôdza po napnutom lane, pozn. red.), takže teraz nad tým neuvažujem. Ale keby bol u mňa nejaký problém, tak by som to riešila bez problémov plastikou.

Žijete striktným životom kresťanky, ktorá dodržiava všetky zásady? Myslím tým napríklad sex až po svadbe...
Považujem sa za človeka, ktorý sa rozhodol ísť dobrou cestou a zlým veciam odolávať...

Odpovedi ste sa vyhli naozaj diplomaticky...
Nikto nie je natoľko svätý, aby dodržiaval všetko. Uznávam napríklad to, že s partnerom budem bývať v spoločnej domácnosti až po svadbe. Zatiaľ bývam v centre Olomouca so svojou učiteľkou spevu.

Takže kedy bude svadba?
(smiech). To ja neviem, je to mužská záležitosť.

Kolegyne a kolegovia vo vašom okolí už majú deti, nemáte už aj vy takú potrebu?
Chodím na pravidelné kontroly a lekár mi povedal, že mať dieťa do štyridsiatky je v poriadku. Teraz by som s tým ešte trošku počkala, pre chorobu, ktorú som prekonala.

Dátum a miesto narodenia: 21. 5. 1976 Košice
Zaujímavosť: Košické konzervatórium navštevovala s Alexandrom Bártom či Vladimírom Kobielskym.
Začiatky: Spievala v kapele Angels s Patríciou Vittekovou.
Plány do budúcna: Po teológii by chcela skúsiť štúdium medzinárodných vzťahov.

Soňa Petrillová: Študujem teológiu
Plus JEDEN DEŇ magazín/MICHALA CABANOVÁ