Zomrela Edita Sipeky

02. decembra 2010, 20:07
aktualizované 03. decembra 2010, 00:05
Tip redakcii

Celý život motivovala ľudí, ako zdravo žiť. Žiaľ, svoj vlastný boj s osudom a so zdravím včera popoludní prehrala. Edita Sipeky († 51) podľahla zákernej chorobe, s ktorou bojovala od začiatku roka. Vtedy zrušila väčšinu svojich aktivít a utiahla sa do ústrania. Teraz za ňou smúti nielen rodina, ale aj stovky žien, ktorým dodávala energiu zmeniť život.

Takto sme ju poznali.
Cvičiteľka Edita bola ženou
plnou energie a optimizmu.

Takto sme ju poznali. Cvičiteľka Edita bola ženou plnou energie a optimizmu.

Autor: Ján Zemiar

Informáciu o smrti Edity Sipeky priniesla Televízia JOJ. Zdravotné problémy motivačnú trénerku zmenili na nepoznanie. Viditeľne schudla a pomaly nevychádzala zo svojho domu v Senci. V rozhovore, ktorý nám poskytla koncom augusta, prezradila, že sa nevzdáva a s chorobou chce bojovať.

„Keď sa objavili príznaky ochorenia, skosilo ma to takým spôsobom, že som nebola schopná vstať z postele. Bolo to utrpenie,“ povedala nám Sipeky, vtedy stále odhodlaná chorobu poraziť.

„Nadžgávam sa, aby som nabrala fyzickú silu. Začala som cvičiť, aj keď je to veľmi ťažké. Celá táto zmena, ktorá nastala vmojom živote, ma dostala tam, že si vážim každú sekundu svojho života,“ vyznala sa. Na kosť vychudnutá otvorene hovorila o bolesti, ktorou prešla, o strachu, ktorý ju prenasledoval. Vedela, že jej ide o život. „Je to vyslovene peklo, nikomu to neprajem,“ povedala vtedy.

Plamienok nádeje zhasol však skôr, ako Edita Sipeky dúfala. Jej dvom synom, manželovi, priateľom a predovšetkým všetkým ženám, pre ktoré táto energická cvičiteľka znamenala stred vesmíru, zostali po včerajšej smutnej správe o jej smrti len oči pre plač.

Čítajte viac o Edite Sipeky:

Edita Sipeky: Bojovníčka sa nevzdáva!

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/MARIKA STUDENIČOVÁ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Zomrela Edita Sipeky
Plus JEDEN DEŇ/MARIKA STUDENIČOVÁ