Komik Bill Cosby: Na krku má ďalšie obvinenie!

30. decembra 2015, 20:00
Tip redakcii

Prokuratúra znovu otvorila prípad sexuálneho napadnutia Kanaďanky Andrey Constand, ktorého sa podľa obžaloby 78-ročný herec dopustil v januári 2004.

Komik Bill Cosby má na krku už desiatky obvinení.

Komik Bill Cosby má na krku už desiatky obvinení.

Autor: SITA

Prokuratúra v americkom štáte Pennsylvania obžalovala amerického herca Billa Cosbyho zo sexuálneho napadnutia Kanaďanky Andrey Constand, ktorého sa podľa obžaloby dopustil v januári 2004.

Stalo sa tak po tom, ako sa tento rok objavili v tomto prípade nové dôkazy. Súd následne na  78-ročného predstaviteľa Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 - 1992) vydal zatykač.

Prokurátorka okresu Montgomery Risa Vetri Ferman znovu otvorila prípad po tom, ako sa v júli dostali na verejnosť informácie, že sa herec v roku 2005 priznal k zadováženiu sedatív s úmyslom podať ich ženám, s ktorými chcel mať sex.

Jednou z nich vraj bola aj Costand. Štyridsaťdvaročná bývalá zamestnankyňa Temple University následne na  Cosbyho podala žalobu za porušenie mimosúdnej dohody o mlčanlivosti z  roku 2006.

K podaniu obžaloby prispelo aj to, že herca postupne obvinilo zo sexuálneho zneužitia viac ako 50 žien, pričom niektoré z nich naňho podali aj žaloby. Cosby zas viaceré z údajných obetí zažaloval za urážku na cti.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Komik Bill Cosby: Na krku má ďalšie obvinenie!
SITA