Rekordné Star Wars: Miliardovú hranicu prekonali za niekoľko dní!

27. decembra 2015, 21:45
Tip redakcii

Siedma epizóda vesmírnej ságy sa už od svojho uvedenia do kín stala filmom s najúspešnejším vstupom do distribúcie v histórii!

Film Hviezdne vojny trhajú rekordy.

Film Hviezdne vojny trhajú rekordy.

Autor: ilustračné, SITA

Celosvetové tržby snímky Star Wars: Sila sa prebúdza prekonali hranicu miliardy dolárov (v prepočte približne 913 miliónov eur). Stalo sa tak za 12 dní od uvedenia do kín, čím prekonala rekord dobrodružného sci-fi Jurský svet (2015), ktorý miliardovú hranicu prekonal v priebehu 13 dní.

„Tento film prepísal takmer všetky rekordy v knihe. Je to absolútne ohromujúce, že Hviezdne vojny dosiahli miliardu za 12 dní, a to ich ešte nepremietali v Číne. Najväčšom filmovom trhu na svete,“ uviedol pre agentúru Associated Press analytik Paul Dergarabedian zo spoločnosti Rentrak. V Číne bude mať snímka premiéru 9. januára.

Najúspešnejší v histórii

Siedma epizóda vesmírnej ságy sa už od svojho uvedenia do kín stala filmom s najúspešnejším vstupom do distribúcie v histórii, keď už počas otváracieho víkendu zaznamenala celosvetové tržby vo výške 529 miliónov dolárov.

Film Star Wars: Sila sa prebúdza sa do slovenských kín dostal 17. decembra. Príbeh snímky sa odohráva 30 rokov po udalostiach z filmu Star Wars: Epizóda VI - Návrat Jediov (1983).

V novinke si zahrali Carrie Fisher, Harrison Ford, Mark Hamill, Peter Mayhew, John Boyega, Max von Sydow, Anthony Daniels, Warwick Davis, Peter Mayhew, Kenny Baker, Lupita Nyong'o, Gwendoline Christie, Andy Serkis, Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, Domhnall Gleeson, Crystal Clarke či Christina Chong. Réžie sa ujal J. J. Abrams, ktorý nakrútil aj moderné spracovania sci-fi Star Trek (2009) a jeho pokračovania s názvom Star Trek: Do temnoty (2013)

 
Autor: Pluska.sk/ada, SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Rekordné Star Wars: Miliardovú hranicu prekonali za niekoľko dní!
Pluska.sk/ada
SITA