V britskej kráľovskej rodine vypukla vojna: Princovia sú na nože!

24. októbra 2016, 18:00
Tip redakcii

V britskej kráľovskej rodine to poriadne vrie! Kráľovnej Alžbete II. (90) robia synovia vrásky na čele, jeden volá po spravodlivosti, druhý mu odmieta vyhovieť.

Rozprávková idylka? Realita na britskom kráľovskom dvore je celkom iná.

Rozprávková idylka? Realita na britskom kráľovskom dvore je celkom iná.

Autor: TASR

Princ Andrew (56) odmieta tolerovať postavenie svojej rodiny na kráľovskom dvore. Starší brat, princ Charles (67), má jeho sťažovania plné zuby. A tak sa Andrew vyžaloval mamičke.

V liste poslanom po osobnej sekretárke Amande Thirsk, vojvoda z Yorku žiada kráľovnú, aby jeho dcéry Eugénia (26) a Beatrice (28), vykonávali kráľovskú funkciu na plný úväzok, a tým pádom by boli financované daňovými poplatníkmi.

Mladší brat budúceho kráľa Charlesa ale pýta od mamičky oveľa viac. Pre dcérky chce zabezpečiť nové ubytovanie v Kensingtonskom paláci. Charles však tento krok nekompromisne zarazil.


Princezná Beatrice (vľavo) a Eugenia by chceli zlepšiť svoju životnú úroveň.
Foto: Profimedia

Andrew sa v liste sťažuje aj na iné záležitosti. Jeho dcéry sú podľa vojvodu z Yorku v nebezpečenstve kvôli blížiacemu sa nástupníctvu princa Charlesa na trón. Po korunovácii vraj Eugéniu a Beatrice úplne zatieni Charlesov syn William s manželkou Kate.

„Myslí si, že jeho dcéry sú už teraz v tieni Williama, Kate a Harryho a situácia sa bude len zhoršovať ako budú princ George a princezná Charlotte vyrastať,“ vyjadril Andrewove obavy zdroj z blízkeho okolia.


Princ Andrew je situáciou na kráľovskom dvore znechutený.
Foto: Profimedia

Princ Andrew sa svojimi požiadavkami odvoláva na skutočnosť, že Eugénia a Beatrice sú jedinými pokrvnými princeznami v rodine. Práve preto si teda zaslúžia, aby bolo o ne rovnako dobre postarané ako o ich bratrancov.

Zaslúžia si podľa vás princezné viac pozornosti?

Celkový počet hlasujúcich: 909

Kráľovná bola synovým listom natoľko znepokojená, až naň nedokázala odpovedať. Nevraživé boje medzi svojimi potomkami nemôže spravodlivo rozsúdiť, obrátila sa radšej na vládu.

 
Autor: bri 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
V britskej kráľovskej rodine vypukla vojna: Princovia sú na nože!
bri