Koniec kráľovskej rozprávky? Vojvodkyňa Kate vycestovala bez princa Williama

12. októbra 2016, 15:35
Tip redakcii

Vojvodkyňa z Cambridgea zavítala na návštevu Holandska elegantná ako vždy, ale jej manžel, princ William po jej boku chýbal! Prečo? Stalo sa niečo v kráľovskej rodine?

Davy Holanďanov vítali Kate s nadšením.

Davy Holanďanov vítali Kate s nadšením.

Autor: profimedia

Šarmantná vojvodkyňa prišla v belasom kostýmčeku od svojej dvornej módnej návrhárky Catherine Walker, ktorý zdobilo peplum v páse. Módne bolo predvlani, no britská kráľovská rodina je verná tradíciám.

Kate uvítal holandský kráľ Willem-Alexander a pozval ju na obed do svojho sídla, kde žije s argentínskou manželkou a troma dcérami.


Kráľ Willem Alexander s potešením privítal kráľovskú návštevu.
FOTO: profimedia

Vojvodkyňa, bývalá študentka histórie umenia, sa zamerala na návštevu múzea Mauritshuis. Tam si prezrela slávny Vermeerov obraz Dievča s perlovými náušnicami, ale aj ďalšie diela starých holandských umelcov.

Všetko však absolvovala sama! Nie, nad osudom vojvodcovského britského páru sa nezmráka, nebojte sa. Kate k sólo jazde donútili kráľovské reprezentačné povinnosti, ktoré si občas vyžadujú aj rozdelenie manželského páru. Kuvici si teda môžu dať oddych, tento vzťah sa azda tak rýchlo nerozpadne.


Riaditeľka múzea Emilie Gordenker sprevádzala Kate, bývalú študentku dejín umenia.
FOTO: profimedia

Do Holandska prišla Kate len deň po tom, ako tam britská premiérka Theresa May žiadala holandskú vládu o podporu čo najlepšieho riešenia brexitu pre Britániu, ktorej obchod s Holandskom predstavuje 68 miliárd libier ročne.

Kate iste využije svoje postavenie a osobnostný šarm na podporu vzťahov s Veľkou Britániou, keď krajina raz opustí Európsku úniu.

Návšteva galérie však nebola to jediné, čo šarmantná vojvodkyňa absolvovala. V Rotterdame sa skamarátila s plastovým robotom, ktorého vynašli mladí výskumníci. Veríme, že William nežiarli. 

 
Autor: nit 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Koniec kráľovskej rozprávky? Vojvodkyňa Kate vycestovala bez princa Williama
nit