Tip redakcii
 

Päťdesiatka na krku: Veľkolepej šou speváčky Lucky Bílej sa mama už nedožila

Neminie to ani známe tváre. Aktuálne je na rade speváčka Lucie Bílá (49). Ako vníma blížiace sa jubileum?

07. apríla 2016, 00:00
Pri pohľade na speváčku je ťažké uveriť jej veku.

Pri pohľade na speváčku je ťažké uveriť jej veku.

Autor: Michal Šebeňa

Pýtať sa ženy na vek je všeobecne neetické, no česká slávica nemá s touto témou najmenší problém. Práve naopak. Práve dnes oslavuje päťdesiat rokov a „kričí“ to všade navôkol. Aj svoje blížiace sa turné Fifty Fifty pomenovala podľa svojho jubilea, ktoré označila za jednu z najťažších úloh vo svojom živote. Pribúdajúci vek veľkolepo oslavuje a zdá sa, že starnutia sa naozaj nebojí.

„Nehanbím sa za to, že budem mať päťdesiatku. Cítim sa stále rovnako a dokonca mám pocit, že si dávam čoraz ťažšie úlohy, do ktorých sa zahryznem ako pitbul. Priznám sa, že na to, ako sa cítim, sa mi to číslo zdá niekedy podozrivé, ale jedna vec je istá. Čas je najspravodlivejšia vec na svete a každému nám uteká úplne rovnako,“ konštatuje Lucka. Pri pohľade na speváčku je ťažké uveriť jej veku. Ako to robí?

Som na seba prísna

Prezradila nám, že veľký podiel na jej vzhľade má diéta alebo, ako to označila, životný štýl, ktorým sa riadi už niekoľko rokov. „Fungujem na princípe teórie ,metabolic balance‘. Na základe krvi som si dala zistiť, čo moje telo potrebuje a čo nie. Jem iba trikrát denne a vždy začínam bielkovinami. Medzi jedlami mám päťhodinovú pauzu, vtedy pijem len vodu. Myslím si, že mi to tvaruje postavu. Samozrejme, dávam si pozor aj na spánok. Všetko mám však rozdelené – kedy spím, kedy si dám vínny strek. Musím sa priznať, že ten pijem stále pred vystúpením, pretože sa mi lepšie spieva,“ dodáva so smiechom.

O postavu dbá, no uvedomuje si, že odraz jej tváre v zrkadle je úplne iný ako kedysi. S tým však nemá problém, pretože každú svoju vrásku považuje za súčasť spomienok a neuvažuje o tom, že by stopy na tvári nejako menila.

Oslava bez mamy

Nedávno jej však pribudla jedna z najväčších „vrások“, a to smrť mamy. Takmer dva roky sa Lucia trápila nad ťažkým stavom mamy Hany Zaňákovej (†76), ktorá pred necelými dvoma mesiacmi poslednýkrát vydýchla. Napriek tomu sa speváčka snaží usmievať a neukazovať svoje trápenie navonok.

Foto: Facebook

„Nie som človek, ktorý bude svojimi trápeniami a náladami obťažovať okolie. Keď chcem plakať, plačem doma, aby ma nikto nevidel. Mám pocit, že na svete som na to, aby som bola nositeľom dobrých správ a radosti. Momentálne sa cítim ako smutný klaun. Smrť mamičky je čerstvá a nechcem o nej veľa rozprávať. Mám v sebe smútok, ale je to normálne, pretože smútok nie je zlý, je to jeden z najhlbších pocitov,“ vysvetľuje speváčka.

Konštatuje aj to, že na takéto veci sa človek nevie pripraviť a bolesť je veľká. Teraz jej veľmi pomáha častý pobyt na Slovensku, kde prichádza na iné myšlienky. Pripravuje a trénuje tu najväčšie turné od začiatku svojej kariéry. Je jej však nesmierne ľúto, že mama ho už nezažije.

Ostala sama?

Prišla o mamu, jej syn Filip (21) sa presťahoval do Písku, kde už pol roka študuje kameru, a ona po viacerých rozchodoch nemá žiadneho partnera. Napriek tomu sa necíti sama. Veľmi ju však hnevá, keď ju médiá prezentujú ako nešťastnicu v láske.

„Stále čítam, že nemám šťastie v láske. Ale to je hlúposť! Mám šťastie, že som vedela, kedy je čas na koniec. Keď sme obaja vedeli, že sme si všetko odovzdali, a mali sme pocit, že každý má ísť inou cestou. Nie je to smola, ale šťastie,“ zdôrazňuje speváčka. Na otázku, či jej nechýba mužská spoločnosť alebo opora, najmä teraz, keď prišla o mamu, nám jasne odpovedala.

„Ak potrebujem mužskú spoločnosť, idem s priateľmi či so svojou kapelou. A nad tým, či zostarnem sama, sa nezamýšľam, pretože Boh má s mojím životom určite nejaké plány. Všetko malo v mojom živote nejaký význam, aj každý jeden rozchod.“

Autor: ŠARM/ Gréta KLIMKOVSKÁ

video

 


 

 

 
Päťdesiatka na krku: Veľkolepej šou speváčky Lucky Bílej sa mama už nedožila
ŠARM/ Gréta KLIMKOVSKÁ