Tarantino sa vie uraziť! Nový film takmer zrušil, čo mu sadlo na nos?

27. decembra 2015, 10:41
Tip redakcii

Americký režisér a scenárista Quentin Tarantino je autorom mnohých filmových skvostov a takisto aj držiteľom prestížnej ceny Oscara. Jeho posledné dielo, ale takmer neuzrelo svetlo sveta.

Posledný film z dielne režiséra Quentina Tarantina takmer zrušili.

Posledný film z dielne režiséra Quentina Tarantina takmer zrušili.

Autor: Printshot, Twitter

Americký režisér a scenárista Quentin Tarantino by rád priniesol svoj film Osem hrozných (2015) na divadelné dosky. Päťdesiatdvaročný filmár to povedal počas diskusie s ďalšími režisérmi, ktorú organizoval magazín The Hollywood Reporter.

Zdroj: SITA

“Chcel by som urobiť divadelnú adaptáciu filmu Osem hrozných, pretože sa mi páči predstava, že by iní herci dostali možnosť zahrať si postavy z neho. Chcel by som vedieť, čo by z toho bolo,” povedal rodák z mesta Knoxville v Tennessee. Ako tiež prezradil, pravdepodobne nakrúti celkovo desať filmov. “Preto ich rátam. Ostávajú mi dva,” povedal.

Film pre spor takmer nevyšiel

Na otázku, aké sú jeho plány do budúcnosti, ktorú mu položil Ridley Scott, odpovedal, že sa okrem divadla chce venovať písaniu románov. Spomínaná snímka Osem hrozných sa do slovenských kín dostane 7. januára. Tarantino sa okrem réžie postaral aj o scenár diela.

Zdroj: Twitter.com

Ten bez jeho dovolenia zverejnili začiatkom minulého roka na internete, čo filmára tak rozzúrilo, že chcel na niekoľko rokov pozastaviť práce na filme. Napokon ale zmenil názor. Titul v USA uviedli v limitovanej distribúcii 25. decembra.

Vo filme sa blysnú hviezdy

Vo filme si zahrali Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Bruce Dern, Walton Goggins, Demián Bichir, Tim Roth, Michael Madsen a Jennifer Jason Leigh. Film si vyslúžil nominácie na Zlatý glóbus za pôvodnú hudbu, o ktorú sa postaral Ennio Morricone, a za scenár. Na toto ocenenie nominovali aj Jennifer Jason Leigh.

Zdroj: SITA

Quentin Jerome Tarantino je držiteľom Oscara za scenár kultovej snímky Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994). Na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied ho nominovali tiež za réžiu tohto filmu a za scenár a réžiu snímky Nehanební bastardi (2009). V roku 2013 si na konto pripísal Zlatý glóbus a Oscara za scenár westernu Divoký Django z roku 2012.

Okrem toho má na konte i filmy Gauneri (1992), Jackie Brownová (1997), Kill Bill (2003, 2004) a Grindhouse: Auto zabijak (2007), pričom sa podieľal aj na snímkach Štyri izby (1995) a Sin City - mesto hriechu (2005).

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Tarantino sa vie uraziť! Nový film takmer zrušil, čo mu sadlo na nos?
SITA