Famózny Toews sa trápi ako nikdy: Kapitán Chicaga zabudol strieľať góly!

22. decembra 2016, 16:00
Tip redakcii

Bez formy a gólov. Kapitán hokejistov Chicaga Blackhawks Jonathan Toews (28) sa momentálne poriadne trápi. V doterajšom priebehu aktuálneho ročníka NHL strelil len štyri góly v 26 dueloch. To je na vychýrenú hviezdu žalostne málo.

Jonathan Toews je oporou Chicaga.

Jonathan Toews je oporou Chicaga.

Autor: instagram

Treba však pripomenúť, že Toews nebol nikdy hráčom, ktorý strieľa góly ako na bežiacom páse, no zakaždým atakoval 30-gólovú hranicu. Najhoršie vyšiel v sezóne 2012/2013, kedy skóroval 23-krát. Išlo však o skrátený ročník, v ktorom odohral Jonathan 47 zápasov.

Po dnešku má na konte chabé štyri presné zásahy, a naposledy sa do streleckej listiny zapísal 6. novembra. Suma sumárum, už trinásť stretnutí Toews nezažil radosť z gólu. „Ťažko k tomu niečo povedať... Mám však dostatok skúseností, aby som sa s touto situáciou vyrovnal,“ prezradil 28-ročný elitný útočník Chicaga.

Pri pohľade na bodové konto rodáka z Winnipegu to tiež nie je o nič lepšie. Okrem spomínaných štyroch gólov má na konte desať asistencií a v posledných desiatich súbojoch prihral spoluhráčom len na dva góly.

„Čo poviem ku mojej hre? Podľa mňa som stále ten istý ofenzívny hokejista, no musím počkať a body prídu. Jasné, že musím stále tvrdo makať,“ skonštatoval Jonathan Toews pre zámorské médiá.

 
Autor: han 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Famózny Toews sa trápi ako nikdy: Kapitán Chicaga zabudol strieľať góly!
han