Angličanov napadol rozzúrený fanúšik

19. júna 2010, 11:33
Tip redakcii

Anglická futbalová asociácia (FA) podala sťažnosť na Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA) za nedostatočnú usporiadateľskú službu na majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike. Po piatkovom zápase C-skupiny s Alžírskom vtrhol do hráčskej kabíny rozhnevaný fanúšik a konfrontoval anglických reprezentantov.

Ilustračná fotografia.

Ilustračná fotografia.

Autor: TASR

"Nie je to chyba ľudí z našej ochranky. Som presvedčený o tom, že FIFA zoberie za situáciu zodpovednosť a podobné incidenty sa už nebudú opakovať," uviedol hovorca FA Adrian Bevington. Podľa britských médií si fanúšik vybil svoj hnev na Davidovi Beckhamovi, ktorý vycestoval s tímom na šampionát napriek zraneniu. Predstavitelia FA potvrdili iba to, že slovný výpad narušiteľa sa týkal podpriemerných výkonov anglického mužstva. Incident sa odohral len krátko po tom, ako z kabíny odišli členovia britskej kráľovskej rodiny, princovia William a Harry.

Anglickí futbalisti zatiaľ vôbec nenapĺňajú očakávania, ktoré do nich fanúšikovia pred začiatkom šampionátu vkladali. Po remízach s USA (1:1) a Alžírskom (0:0) si hráči museli vypočuť piskot tribún, čo ťažko niesol najmä útočník Wayne Rooney: "Je krásne sledovať, ako na vás vlastní priaznivci bučia. To majú byť tí oddaní fanúšikovia," hneval sa do kamier Rooney, ktorý sa na MS zatiaľ herne trápi.

Polícia pátra po útočníkovi

Juhoafrická polícia pátra po britskom fanúšikovi, ktorému sa po piatkovom bezgólovom zápase C-skupiny MS s Alžírskom podarilo dostať cez bezpečnostné kontroly až do šatne anglického tímu. Muž posmelený hnevom na chabý výkon svojich miláčikov sa dostal do konfrontácie s členom realizačného tímu Davidom Beckhamom, nikoho však nenapadol a po zásahu ochranky anglickej výpravy opustil útroby štadióna Green Point v Kapskom Meste tak rýchlo, že unikol pozornosti polície.

Tá teraz vyšetruje, ako sa mohol dostať tak blízko k hviezdam, ako sú Wayne Rooney či Steven Gerrard. Anglická futbalová asociácia (FA) už podala v tejto veci sťažnosť na Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA).

"Ten fanúšik sa dostal cez bezpečnostnú zónu. Po zápase sme podali oficiálnu sťažnosť na FIFA, potvrdíme ju aj písomne. Takéto niečo nemôžeme tolerovať. Našťastie sa nikomu nič nestalo," uvádza sa vo vyhlásení FA. Incident nadobudol nečakaný rozmer tvrdením médií, že v ten istý večer mali navštíviť hráčov v šatni aj členovia britskej kráľovskej rodiny princovia Harry a William.

Do Kapského Mesta pricestovalo približne 25-tisíc anglických fanúšikov, výkon aj výsledok jedného zo spolufavoritov turnaja však musel byť pre nich sklamaním. Kompetentní zatiaľ nezistili, ktorým vchodom sa jeden z nich dostal až do šatne tímu. Zodpovednosť za poriadok na štadióne prevzala po nedávnom proteste zamestnancov najatej bezpečnostnej služby polícia. "Muž mal oblečené červené tričko a džínsy. Myslíme si, že je ešte stále v Kapskom Meste," uviedol policajný hovorca Billy Jones.

FIFA po incidente prisľúbila sprísnenie ochrany na štadiónoch. "Posilníme bezpečnosť tak, aby sa to viac neopakovalo," vyhlásil hovorca FIFA Nicolas Maingot. Organizačný výbor čaká na správu z vyšetrovania polície.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Angličanov napadol rozzúrený fanúšik
TASR