Holandsko zaplavilo napriek prehre oranžové šialenstvo!

13. júla 2010, 18:07
Tip redakcii

Holandskí futbaloví fanúšikovia prijali s nadšením svoju "Elftal", ktorá sa z majstrovstiev sveta v Juhoafrickej republike vrátila ako vicemajster planéty. Nad amsterdamskými grachtmi sa plesalo a mladí ľudia skákali od nadšenia do vody.

V Holandsku sa rozpútalo oranžové šialenstvo.

V Holandsku sa rozpútalo oranžové šialenstvo.

Autor: TASR

"Takú atmosféru zažíval Amsterdam naposledy s Beatles a predtým s Elvisom Presleym," glosoval situáciu televízny reportér. "Také čosi som vôbec neočakával, tak veľa ľudí, je to skvelé," nadchýnal sa stredopoliar Nigel de Jong. Hráč, ktorý sa po finále so Španielskom dostal do paľby kritiky za "kung-fu-skok" do hrude Xabiho Alonsa.

Oranjes sa dopravili do Amsterdamu dvoma vrtuľníkmi holandských vzdušných síl a správna nálada sa vytvorila na Bottskorse. Výkriky "Viva Hollandia!" sa striedali s trúbením vuvuzel a spevom domácich šlágrov. Okolo 180.000 fanúšikov od radosti spievalo a tancovalo, v dave sa objavovali podomácky vyrobené transparenty s vyznaniami pre najväčšie hviezdy.

Jedna z nich, útočník Arjen Robben, na margo neúspešného finále poznamenal: "Vždy to veľmi bolí, keď sa prepasie šanca na titul". Fanúšikovia však deň premenili na "totálne oranžové šialenstvo".

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Holandsko zaplavilo napriek prehre oranžové šialenstvo!
TASR