Chobotnica je síce hlúpa a farboslepá, ale veští neomylne

12. júla 2010, 11:00
Tip redakcii

Veštiaca chobotnica Paul sa nemýlila a to dokonca aj pri tipovaní na zápas, v ktorom nenastúpilo nemecké mužstvo. Hlavonožec sa totiž preslávil správnou veštbou práve na súboje tímu Joachima Löwa, keď im prisúdil aj víťazstvo v dueli o bronz. Lenže Paul správne vybral aj víťaza finále medzi Holandskom a Španielskom (0:1), keď za majstrov sveta označil Del Bosqueho tím a tak sa stalo.

STOPERCENTNÁ:
Chobotnica správne
predpovedala
všetkých šesť
zápasov
nemeckého tímu,
ako aj finále.

STOPERCENTNÁ: Chobotnica správne predpovedala všetkých šesť zápasov nemeckého tímu, ako aj finále.

Autor: www.profimedia.sk

Od včera večera milujú hlavonožca Paula, ktorý žije v akváriu Morský svet v Oberhausene nielen v Nemecku, ale aj v Španielsku. Chobotnica sa preslávila svojím tipérskym kumštom, keď ani jedenkrát nezaváhala pri súbojoch nemeckej reprezentácie na MS. Správnym výberom z dvoch nádob s rovnakým jedlom označených vlajkami krajín, ktoré proti sebe nastúpia, predpovedala, že Nemci vyhrajú v skupine nad Austráliou, Ghanou i Anglickom, ale prehrajú so Srbskom. Vyšiel jej aj tip, že Löwovci pokoria Argentínu, ale i to, že v semifinále podľahnú Španielom a potom zvíťazia v zápase o 3. miesto nad Uruguajom.

 
NEPRAJNÍCI: Uruguajčania na transparente volali po ugrilovaní chobotnice.
Foto: ČTK

Lenže potom mal Paul tipovať aj na finálový duel a tak bol celý svet zvedavý či jeho schopnosti fungujú aj v prípade, že nebude tipovať na Nemcov. A Paul presvedčil všetkých, že to veru vie. Vyšla mu totiž aj veštba, že majstrovský ošiaľ vypukne v Španielsku.

Sú farboslepé a hlúpe

A v čom tkvie tajomstvo Paulových správnych výberov? Podľa dánskeho experta na hlavonožce Andersa Kofoeda len v náhode. Chobotnice sú vraj veľmi hlúpe a navyše úplne farboslepé.

Smutnou správou je aj to, že sa chobotnice dožívajú troch rokov a náš skvelý tipér Paul má dva roky, takže počas nasledujúceho šampionátu, o štyri roky v Brazílii, už veštiť nebude.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/MONIKA JURIGOVÁ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Chobotnica je síce hlúpa a farboslepá, ale veští neomylne
Plus JEDEN DEŇ/MONIKA JURIGOVÁ