Holanďania rozhodcovi Webbovi: Zavraždíme ťa!

15. júla 2010, 10:35
Tip redakcii

Bojí sa o holý život. Anglickému futbalovému rozhodcovi Howardovi Webbovi (39), ktorý viedol finále svetového šampionátu medzi Španielskom a Holandskom (1:0 po predĺžení), sa vyhrážajú smrťou. Fyzicky i psychicky vyčerpaného arbitra teraz utešuje a obhajuje jeho mama.

TIEKLI NERVY: Najväčšiu zlosť na
rozhodcu Webba má Joris Mathijsen,
ktorý po sporných momentoch rozhodcu
od zlosti takmer skolil k zemi.

TIEKLI NERVY: Najväčšiu zlosť na rozhodcu Webba má Joris Mathijsen, ktorý po sporných momentoch rozhodcu od zlosti takmer skolil k zemi.

Autor: SITA

„Boli to pre mňa dve najťažšie hodiny v kariére,“ priznal s odstupom času holohlavý Angličan. Po záverečnom hvizde ho išli holandskí futbalisti zožrať, krivdu za nezvládnuté finále budú určite cítiť ešte niekoľko rokov. To je však nič proti obsahu listu, ktorý pred pár dňami dorazil do redakcie najčítanejšieho denníka na Ostrovoch: „Odkážte tomu chlapíkovi, nech už nikdy v živote nevstúpi na holandské územie, pretože bude zavraždený,“ stálo v ňom doslova.

Šikanovali mi syna

Kým na Webba má ťažké srdce celý národ zdolaného finalistu, jeho hráčov má pre zmenu v zuboch matka anglického arbitra. „Hoci sa Howard na finále nesmierne tešil, teraz je ten zápas preňho nočnou morou. Veď niekoľko najlepších hráčov na svete s ním zametalo ako so špinou. Musela som sa pozerať na to, ako šikanujú môjho syna. Fyzicky i duševne je teraz absolútne na dne. To si nezaslúži,“ obhajovala Webba jeho 64-ročná mama Sylvia.

Jedným dychom však treba dodať, že bývalý policajt finálový duel naozaj nezvládol. Do rozhodujúceho momentu, ktorému predchádzal jeho nesprávny verdikt, (Holanďania mali zahrávať jasný roh, no po odkope od Cassilasovej brány vsietil z protiútoku Iniesta gól) sa dopustil viacerých chýb. A hoci vytvoril rekord v počte rozdaných kariet, keď ich vytiahol 14, mohlo ich byť ešte oveľa viac. Duel okrem de Jonga nemuseli dohrať i niektorí ďalší...

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/ANDREJ SMATANA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Holanďania rozhodcovi Webbovi: Zavraždíme ťa!
Plus JEDEN DEŇ/ANDREJ SMATANA