Holanďania túžia po odplate

02. júla 2010, 09:30
Tip redakcii

Bude to zápas ako remeň. O úvodnú štvrťfinálovú bitku o postup medzi štyri najlepšie mužstvá sveta sa na MS v Juhoafrickej republike postarajú dnes popoludní tímy Brazílie a Holandska.

ZNIČIA KANÁRIKOV?
Budú sa takto tešiť
Kuyt (vľavo) a Sneijder
po zápase s Brazíliou?

ZNIČIA KANÁRIKOV? Budú sa takto tešiť Kuyt (vľavo) a Sneijder po zápase s Brazíliou?

Autor: SITA

Päťnásobní majstri sveta z Južnej Ameriky sa na svetovom šampionáte rozbiehali pomaly. Ich štvrťfinálové víťazstvo nad Čile (3:0) a najmä takmer bezchybná hra však museli umlčať azda všetkých kritikov. Do cesty do semifinále sa im dnes postavia Holanďania, ktorí v JAR dosiaľ takisto neokúsili trpkosť prehry, na šampionáte nestratili ani bod.

 
DVANÁSTY HRÁČ: Pre Brazíliu ním bude táto skupinka roztlieskavačiek.
Foto: TASR

„Veľmi dobre vieme, že Holandsko je mimoriadne ťažký súper. Jeho hráči produkujú futbal, ktorý sa v mnohom podobá tomu nášmu. Snažia sa tvoriť hru a sú technicky zdatní. Bude to tvrdý oriešok,“ zamyslel sa tréner Dunga, ktorý pred 16 rokmi priviedol Brazíliu ako kapitán k zisku štvrtého titulu majstrov sveta.

Tulipány chcú prekvapiť

Holandskí futbalisti by pre zmenu radi odplatili kanárikom štvrťfinálovú prehru zo spomínaného šampionátu v roku 1994 v USA. Ich vzájomný duel bol vtedy vrcholom turnaja. Juhoameričania viedli 2:0, no Bergkamp dvoma gólmi v priebehu niekoľkých minút vyrovnal. O triumfe Juhoameričanov napokon rozhodol z priameho kopu Branco.

„V zápasoch proti Dánsku, Japonsku, Kamerunu i Slovensku od nás každý očakával víťazstvá. Teraz je situácia úplne iná. Favoritmi sú Brazílčania, my sa budeme snažiť prekvapiť. Pevne dúfam, že sa tak aj stane,“ zaželal si s vierou vo víťazstvo tréner Oranjes Bert van Marwijk.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/sma 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Holanďania túžia po odplate
Plus JEDEN DEŇ/sma