Holandsko má snajpera

08. júla 2010, 06:30
Tip redakcii

Guráž, sebavedomie a zabijacky presná muška mu veru nechýba. O trofeji majstra sveta vo futbale však stále iba sníva. Holandský kanonier Wesley Sneijder (26) je po víťazstve v semifinále MS v JAR nad Uruguajom (3:2) na najlepšej ceste, aby svoju sezónu zmenil na neskutočnú realitu.

HRDINA HOLANDSKA:
Wesley Sneijder má
našliapnuté na štvrtú
veľkú trofej, v krajine
tulipánov ho zbožňujú. Dole: LÁSKA: Yolanthe
vraj postavila
„malého snajpera“
na nohy.

HRDINA HOLANDSKA: Wesley Sneijder má našliapnuté na štvrtú veľkú trofej, v krajine tulipánov ho zbožňujú. Dole: LÁSKA: Yolanthe vraj postavila „malého snajpera“ na nohy.

Autor: TASR, Archív

Najlepší muž zápasu a autor druhého gólu Oranjes proti Uruguaju má totiž veľkú šancu získať to, čo sa ešte žiadnemu futbalistovi nepodarilo. V aktuálnom ročníku už získal v drese talianskeho Interu Miláno národný pohár, majstrovský titul v Sérii A a aj prestížnu trofej Ligy majstrov.

Len jeden duel delí stredopoliara, ktorému doma pre neuveriteľne presné strely nepovedia inak ako snajper, od zisku najcennejšieho triumfu – majstrovského titulu. „Nič neznamená pre futbalistu viac ako majstrovstvá sveta. Celkový triumf už máme na dosah. Cítim životnú formu. Som presvedčený, že najväčšie oslavy po zisku titulu budú práve s mojimi krajanmi,“ povedal po dueli s Uruguajom Sneijder, ktorý je s piatimi gólmi spolu so Španielom Davidom Villom na čele poradia kanonierov podujatia.

Náš kat, ktorý nás „zarezal“ druhým gólom v osemfinálovom meraní síl, prežíva momentálne najúspešnejšie obdobie v kariére. Nebolo to však stále. Pred niekoľkými mesiacmi bol na listine odpísaných a zatratených hviezd v Reale Madrid.

Fandí mu Španielka

Zvrat v úspešnej Sneijderovej kariére má na svedomí bývalý kouč Interu Miláno José Mourinho. Kontroverzný Portugalčan Holanďanovi pomohol. Po príchode do Interu sa stal jeho koňom číslo jeden.

Ako však tvrdí Sneijder, jednotkou v jeho živote stále ostáva kráska Yolanthe Cabau Van Kasbergen, ktorá je pôvodom Španielka. „Odkedy sme spolu, nielen vo futbale, ale aj v živote prežívam opäť šťastné obdobie,“ dodal Wesley.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/JOZEF ŠATARA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Holandsko má snajpera
Plus JEDEN DEŇ/JOZEF ŠATARA