Náš denník v Afrike

03. júla 2010, 07:30
Tip redakcii

Zaujali sme aj na opačnom konci sveta. Denník Plus JEDEN DEŇ sa páčil vydavateľom jedného z najväčších periodík v Durbane. A tak sa pred osemfinálovým súbojom slovenských futbalistov s Holandskom na MS, ktorý sa hral práve v tomto meste, objavila naša titulná strana v africkom The Mercury.

NAŠA TITULKA: Na úvodnej dvojstrane denníka The Mercury svietila
v obrovskom formáte pondelková titulná strana nášho denníka.
O všetko sa postarala vedúca oddelenia športu, ktorá bola aj na MS
v JAR, Monika Jurigová.

NAŠA TITULKA: Na úvodnej dvojstrane denníka The Mercury svietila v obrovskom formáte pondelková titulná strana nášho denníka. O všetko sa postarala vedúca oddelenia športu, ktorá bola aj na MS v JAR, Monika Jurigová.

Autor: Archív

„Pred každým zápasom svetového šampionátu, ktorý sa hrá v Durbane, sme si vymysleli, že troška predstavíme krajiny tých dvoch súperov cez ich denníky. A tak v deň, keď vaši futbalisti nastúpia proti Holandsku, bude na našej titulnej strane logo vášho denníka vedľa loga holandského De Telegraaf. A hneď na nasledujúcej dvojstrane bude titulná strana Holanďanov a aj vaša,“ vysvetľovala nám pri oslovení na spoluprácu Colleen Dardagan z The Mercury.

 
SLOVENSKÝ ČLÁNOK: V africkom denníku vyšiel text v slovenčine.
Foto: archív

„Okrem toho by som od vás potrebovala, aby ste napísali aj článok o vašich hráčoch, ako sa im páči v Afrike, ale v slovenčine. Ten potom pôjde do vnútorných strán,“ dodala Colleen.

A tak sme na takúto zaujímavú ponuku prikývli. A tu je výsledok. Denník Plus JEDEN DEŇ, ktorý má takzvaný stredoeurópsky formát, v denníku The Mercury. Ten vychádza na svetovom formáte, ktorý je dvojnásobne väčší ako náš, no vyzerá to veľmi zaujímavo. Takú veľkú titulnú stranu sme veru ešte nemali a pre pobavenie vám ukážeme, ako to vyzerá. A je len na vás, našich čitateľoch, aby ste posúdili, či je to lepšie, alebo nie...

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/MONIKA JURIGOVÁ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Náš denník v Afrike
Plus JEDEN DEŇ/MONIKA JURIGOVÁ