Šampionát zoťal 9 hláv

07. júla 2010, 06:30
Tip redakcii

Post reprezentačného trénera vo futbale vie byť veľmi zradný, a to v každej krajine. Prácu kormidelníkov totiž sleduje celý národ a ak im náhodou nevyjde jeden kľúčový zápas, môžu mať po kariére. Svetový šampionát v Južnej Afrike zlomil väz zatiaľ deviatim koučom.

Francúzsko
Raymond Domenech

Francúzsko Raymond Domenech

Autor: SITA

Najväčšiu kritiku si vypočul jednoznačne tréner Francúzska Raymond Domenech. Jeho mužstvo predvádzalo mizerné výkony. V polčasovej prestávke proti Mexiku (0:2) mu dokonca Nicolas Anelka povedal: „Choď do r..i, ty zkur..syn!“ Nasledoval útočníkov vyhadzov a bojkot jedného z tréningov zo strany ostatných hráčov. Domenecha si po šampionátovom fiasku povolal na koberec aj prezident krajiny Nicolas Sarkozy.

Neslávne skončil aj kouč Brazílie. V krajine päťnásobných majstrov sveta sa za úspech považuje len zisk titulu, no jeho tím vypadol už v štvrťfinále. „Sme veľmi smutní, takýto koniec šampionátu sme si nepredstavovali. Každý vedel hneď od začiatku, že moja zmluva má štvorročnú platnosť,“ konštatoval smutne na tlačovke po prehre 1:2 s Holandskom.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/tt 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Šampionát zoťal 9 hláv
Plus JEDEN DEŇ/tt