ONLINE: Nemci strápnili Maradonu

03. júla 2010, 15:19

Nemecké mužstvo zdolalo favorita celého šampionátu Argentínu vysoko 4:0. Zaslúžené víťazstvo tímu Joachima Löwa posúva Nemcov do semifinále, kde sa stretnú s víťazom duelu Španielsko - Paraguaj.

Nemec Müller hlavičkou prekonáva bezbranného Romera.

Autor: SITA

90.min.: Ani strela Messiho nekončí v sieti a rozhodca končí mimoriadny zápas.

88.min.: GÓL! Debakel!
Miroslav Klose zúžitkoval milimetrový pas Mesuta Ozila, oslobodzuje sa od Demichelisa a volejom prekováva Romera. Ten po tomto zápase asi ako gólman abdikuje. Nemeckí fanúšikovia v hladisku už oslavujú postup do semifinále, zatiaľ čo tí argentínski opúšťajú štadión.

87.min.:
Messi dokonale predvádza argentínsku nemohúcnosť. Z šance, z ktorej by v drese španielskej Barcelony strelil poslepiačky gól, teraz triafa len pripravenú hruď gólmana Neuera.

84.min.:
Argentínčan Pastore sa mohol dostať pred Neuera, no v čase prihrávk stál v ofsajde. Hráči a zverenci Maradonu hrajú bezmocne a ich snaha aspoň o skorigovanie výsledku je bezúčelná.

82.min.:
Thomas Muller, strelec prvého gólu, opúšťa ihrisko. Nahradí ho Trochowski.

80.min.:
Javier Mascherano vidí za zákrok na Mira Kloseho žltú kartu a vynechá tak prípradný semifinálový zápas. Ten je však pre zverencov Diega Maradonu zatiaľ utópiou.

77.min.:
Nemecko vyráža do nebezpečného protiútoku troch proti dvom, no Klose triafa tesne vedľa Romerovej bránky.

74.min.:
Angel Di María, zatiaľ najlepší hráč Argentíny, prenecháva miesto na ihrisku útočníkovi Atlética Madrid Sergiovi Aguerovi.

72.min.:GÓL! Nemci putujú do semifinále!
Individuálna akcia Schweinsteigera, ktorý prešiel á la Messi cez troch hráčov Argentíny a následne pred bránou našiel osamoteného Friedricha. Argentína prežíva Nočnú moru z Kapského mesta, kde hlavnú úlohu hrá zatiaľ Bastian Schweinsteiger.

69.min.:
Podolski mohol svojou strelou rozhodnúť, no jeho strela končí u Romera. Ten ju síce s problémami, ale pohotovo spacifikoval.

66.min.: GÓL! Nemci vedú 2:0!
Obrovská chyba argentínskej defenzívy. Najprv Özil našiel prihrávkou Podolskeho, ktorý oklamal argentínsku ofsajdovú pascu. Ten následne nezištne po zemi prihral Klosemu, ktorý bez problémov dokopol loptu do siete. Argentínska obranná línia doplatila na zlú komunikáciu.

64.min.:
Gonzalo Higuaín sa odvážil k strele a triafa pripraveného Neuera. Tlak Argentíny sa zvyšuje. Následne Di María pekným sólom triafa ľavú sieť Neuerovej svätyne.

61.min.:
Nemci doplácajú sa veľkú streleckú nemohúcnosť. Dokazuje to aj jediná strela medzi tri žrde argentínskeho tímu.

60.min.:
Mesut Özil nachádza ďalekonosnou prihrávkou Lahma, ktorého center pred bránu Romera končí v gólmanovej náručí. Nemci sa však dostávajú do zakončenia stále zriedkavejšie.

56.min.:
Jerome Boateng udržal loptu v šestnástke súpera a nadýchaným centrom sa snažil nájsť Kloseho. Loptu má však v moci Romero.

55.min.:
Nicolas Burdisso fauluje Miroslava Kloseho. Následovať bude priamy kop, ktorého sa ujal Podolski. Triafa však len múr, pričom sa neujala ani dorážka Schweinsteigera.

53.min.:
Higuaín sa snažil z rýchleho protiútoku prekvapiť pozemnou strelou Neuera, no netriafa bránku. Argentínčania sa však prezentujú oveľa odvážnejším výkonom ako v úvode stretnutia.

51.min.:
Javier Macherano nepríjemných šlapákom atakuje Schweinsteigera. Rozhodca dôrazne varuje Argentínčana, že nabudúce to bude aj s kartou.

49.min.:
Angel Di María sa opäť dostáva k slovu a strelou v pravej tyči Neuerovej brány vystraší nemeckých fanúšikov. Di Maríova rýchlosť zatiaľ platí na pomalších stredových obrancov Nemecka.

47.min.:
Messi zviedol ďalší z mnohých súbojov s novou posilou Manchestru City Jerome Boatengom. Ten tento mikrosúboj vyhráva a odkopáva loptu do autu.

46.min.: Začína druhý polčas.
Argentínčania sa budú snažiť otočiť zápas a zdolať nepríjemných Nemcov. Budú však musieť predviezť odlišný výkon od toho z prvého polčasu, ak sa chcú dostať do semifinále svetového šampionátu.

45+2.min.:
Lionel Messi sa prebil cez Schweinsteigera a z 15 metrov triafa vysoko nad bránu Neuera. Následne rozhodca hvizdom končí prvý polčas.

44.min.:
Ku koncu prvého polčasu sa zobúdzajú aj fanúšikovia Argentíny, ktorí ženú svojich obľúbencov dopredu. Zdá sa, že to zaberá. Argentínčania sa derú čoraz viac do šestnástky Nemcov, pričom chýba len záverečná prihrávka.

41.min.:
Séria rohových kopov nepriniesla Argentínčanom nič, no z následného protiútoku sa snažil niečo vyťažiť Muller s Ozilom. Druhý menovaný však stroskotal na dobre brániacom Heinzem. Aut pre Argentínu.

39.min.:
Lukas Podolski vystrelil z dvadsiatich metrov delovku na Romera, no ten ju pohodlne vykryl.

36.min.: Nemci si môžu vydýchnuť!
Po ruke Mullera sa Argentínčania dostali k priamemu kopu. K lopte sa postavil Messi, ktorý najprv trafil múr, no následne nahral do ofsajdu Higuaínovi. Ten sa ocitol sám pred Neuerom, no ešte nahral do čistej šance Tévezovi. Útočník Manchestru City sa však hnevá, lebo jeho gól nebol pre jasný ofsajd uznaný.

34.min.:
Ako cez kopírak sa snažil Neuera prekonať aj Higuaín. Rovnako ako predtým aj Di Maríu, tak aj teraz Higuaína Nemec vychytal.

32.min.:
Angel Di María nevyužil peknú prihrávku od Téveza, ktorou sa uvoľnil od dotierajúceho Mertesackera. Jeho prízemná strela však skončila v náručí Neuera. Di María však zatiaľ patrí k najnebezpečnejším hráčom Argentíny.

29.min.:
Vysokoý presing Nemcov neumožňuje Argentínčanom rozohrať svoju tradičnú hru. Skvelým napádaním sa vyznačuje najmä Schweinsteiger, ktorý dobre načasovaným zákrokom prrušil už niekoľko sľubne sa vyvýjajucich brejkov.

27.min.:
Lionel Messi si v šestnástke Nemecka vychutnal najprv Khediru a potom Boatenga. Následne odcentroval k druhému koncu šestnástky, kde však na loptu nečakal nikto. Messi sa však po dlhom čase ukázal v dobrom svetle.

26.min.:
Sme svedkami už jedenásteho nedovoleného zákroku tohto zápasu. Previnil sa Miroslav Klose, ktorý atakoval Mascherana.

23.min.:
Thomas Muller prešiel cez Heinzeho a našiel pred bránou osamoteného Kloseho. Ten z piatoch metrov nepochopiteľne prekopáva bránu Romera. Ku Klosemu sa okamžite rozbehol  s výčitkami Podolski.

20.min.:
Lionel Messi spolu s Tevézom a Higuaínom uzamkol Nemeckú obrannú štvoricu vo vlastnej šestnástke a kolmicou sa snažil oklamať ofsajdovú líniu. Tevéz sa však k lopte nedostal. Neuer nakopáva loptu do stredu ihriska.

18.min.:
DIego Maradona je nespokojný s výkonom svojho mužstva a posiela sa rozcvičovať útočné hviezdy ako Diego Milito, či Sergio Aguero. Je otázne, kedy sa kouč Argentíny odhodlá k zmene hráčov na ihrisku.

17.min.:
Pekná akcia zo strany Argentínčanov. Najprv Maxi Rodriguez našiel pred šestnástkou Mascherana, ktorý ho prihrávkou na jeden dotyk poslal pred Neuera. Pred ním však pohotovo zasiahol Arne Friedrich, ktorý odkopol loptu do autu. Najväčšia hviezda Maradonovho výberu Lionel Messi sa zatiaľ nedostáva do hry.

13.min.:
Rohový kop Argentínčania ubránili a vyrazili do následného protiútoku, ktorý ťahal Messi spolu s Higuaínom. Messi sa však zaplietol do vlastných kľučiek a prihrávka na útočníka Realu Madrid Higuaína prišla príliš neskoro. Mertesacker loptu odkopáva do bezpečia.

12.min.:
Obrovský závar pred bránou Argentíny. Najprv Arne Friedrich presnou prihrávkou našiel Özila, ktorý ju prepustil Podolskému. Ten sa snažil prestreliť hromadu hráčov technickou strelou, no po teči Heinzeho bude následovať rohový kop.

10.min.:
Rýchly gól Nemecka zverencov Diega Maradonu očividne prekvapil. Útočné akcie sa snaží ťahať z obrannej línie Demichelis, ktorý však stroskotáva na dobre hrajúcej zálohe Nemcov. Özil sa presnou prihrávkou snaží nájsť Mullera, no ten si loptu nedokáže spracovať.

7.min.:
Krídelník Benficy Angel Di María jednoznačne trafil loptu rukou, no rozhodca to nepostrehol. Okamžite však Di María stráca loptu po súboji s Khedirom. Ten však sľubne sa vyvýjajucu šancu pokazí nepresnou prihrávkou na Kloseho.

5.min.:
Podolski sa snažil z veľkej diaľky prekvapiť Romera, no vysoko prestrelil bránu. Bol to už tretí strelecký pokus Nemcov, zatiaľ čo Argentína ani raz neohrozila gólmana Nemcov Neuera.

3.min.: GÓL!
Thomas Müller ostal po centri Schweinsteigera trestuhodne nebránený a hlavičkou prekonáva bezmocného Romera. Ten okamžite zasypal výčitkami svojich obrancov, ktorí neubránili krídelníka Bayernu Mníchov.

2.min.:
Po krídelnej akcii Özila sa k lopte dostal záložník Bayernu Mníchov Thomas Müller, ktorý však nenašiel v šestnástke voľného Kloseho. Nemci však ukazujú, že nechcú hrať druhé husle.

1.min.:
Zápas sa začal! Úvodnú rozohrávku majú Argentínčania hrajúci v modro-bielej kombinácii. Nemci nastúpili v čierno-žltých dresoch.

Rozhodovať tento duel budú Ravshan Irmatov (Uzbekistán) - Rafael Ilyasov (Uzbekistán), Bakhadyr Kochkarov (Kyrgyzstán).