ONLINE: Holandsko zdolalo Brazíliu 2:1

02. júla 2010, 15:27
aktualizované 02. júla 2010, 17:55

V prvom štvrťfinálovom zápase si holandskí hráči poradili s Brazíliou, favoritom celého turnaja. Po góle Robinha sa Kanárici síce dostali do vedenia, no presným zásahom Sneijdera a vlastným gólom Felipeho Mela Holanďania stretnutie otočili a zaslúžene postúpili do semifinále.

Oranžová radosť: Holandsko zdolalo Brazíliu a je prvým semifinalistom MS!

93.min.: Traja holandskí hráči hrali pred bránkou Julia Cesara bago, no stopercentnú šancu sa nepodarilo ani jednému hráčovi premeniť. Krátko na to zaznie z úst rozhodcu hvizd, ktorý m ukončil prvé štvrťfinálové stretnutie. Hoľandsko prekvapivo vyradilo Brazílčanov a mieri do semifinále!

89.min.:
Po ďalšej chybe Julia Cesara sa mohol do zaujímavej šance dosať aj striedajúci Huntelaar, no jeho spracovanie lopty bolo žalostné. Od príchodu na ihrisko nevyužil žiadnu prihrávku od spoluhráčov, či chybu od protihráčov.

87.min.:
Lucio sa pre neho typickým spôsobom dostal pred šestnástku Holandska. Tam si chcel naraziť s Nilmarom, no bol faulovaný Van Bommelom. Ten v dnešnom zápase nevidel žltú kartu napriek mnohým nepríjemným faulom.

84.min.:
Van Persie prepúšťa miesto na ihrisku Huntelaarovi. Ide o taktické striedanie a šetrenie ľavonohého zakončovateľa pre pravdepodobný semifinálový duel. Holaňdania už počítajú minúty do konca stretnutia a snažia sa držať loptu čo najdlhšie.

83.min.:
A mohlo byť rozhodnuté! Van Persie sa snažil kľučkami v šestnástke Brazílie uvoľniť, no prepustil loptu na Sneijdera, ktorý technickou strelou našiel však len pripraveného Julia Cesara.

81.min.:
Nilmar sa mohl stať národným hrdinom. Po rohovom kope, ktorého sa ujal Maicon, následuje druhý. Pri ňom sa brazílski futbalisti snažili pretlačiť loptu do siete Holanďanov, no Heitinga odkopáva loptu do bezpečia.

79.min.:
Kaka musel pomôcť v obrane a taktickým faulom zastavil Sneijdera. Následuje priamy kop, ktorého sa ujme Van Persie. Ten rugbyovým kopom prestreľuje bránu Julia Cesara.

77.min.:
Fauly na strane Brazílie sa hromadia. Do hry vstúpil aj mladý útočník Nilmar, ktorý by svojou výškou mal pomôcť pri centrovaných loptách.

75.min.:
Brazílski futbalisti sú úplne vyvedení z koncentrácie. Ich snaha o kombináciu stroskotáva na skvelom Holandsku, ktoré hrá presilovku.

73.min.:
Felipe Melo sa stáva smoliarom zápasu. Po vlastnom góle vidí od rozhodcu červenú kartu po hrozvom faule na Robbena. Najprv holanského krídelníka fauloval, no potom nálsledovala nechutná dohra v podobe pristúpnutého členku. Zaslúžené vylúčenie brazílskeho defenzívneho štítu. Brazílčania sú na pokraji vypadnutia a hrajú len s desiatimi hráččmi.

68.min.:
Brazílčania sa dostali do situácie, ktorá im je nielen počas tohto šampionátu známa. Budú musieť otvoriť hru a snažiť sa preniknúť cez pozornú holandskú obranu. To by však mohla byť voda na mlyn holandskej ofenzívy, ktorá dokáže z brejku udrieť ako blesk. Holanďania sú však celý druhý polčas výraznejší a efektívnejší ako Juhoameričania. SLabou stránkou zverencov Dungu je najmä prechod do útoku, ktorý je oproti rýchlym Holanďanom veľmi pomalý.

67.min.: GÓL! Holandsko otočilo skóre!
Rohový kop od Robbena najrpv hlavou tečoval Kuyt, po ktorom loptu usmernil do siete Julia Cesara Wesley Sneijder. Ten mal prsty aj v prvom góle Holanďanov, no až teraz sa konečne dočkal zápasiu do listiny strelcov tohto zápasu.

65.min.:
Robin Van Persie prešiel ako nôž cez maslo skrz brazílsku defenzívu, no triafa len ľavú tyč. Veľké výčitky smerujú od Marka Van Bommela, ktorý čakal pred Cesarovou bránou úplne nekrytý.

62.min.:
Nigel De Jong si nedal pozor a aj napriek upozorneniu od rozhodcu fauloval Felipeho Mela. Žltá karta napustí 25-ročného De Jonga do prípadného semifinále.

61.min.:
Obrovské problémy, ktoré spôsoboval Robben Michelovi Bastosovi vyústili v prvé striedanie zápasu. Krídelníka z Lyonu nahradí 34-ročný Gilberto. U Bastosa zavážila aj žltá karta a neschopnosť získať loptu od holandského krídelníka bez faulovania.

58.min.:
Oba tímy stroskotávajú na nepresnostiach v strede poľa. Ani jedno z mužstiev sa bezhlavo nehrnie do útoku.

55.min.:
Van Persie sa pohyboval na ofsajdovej línii po tom, čo ho našiel pasom Van Der Wiel. Strelec Arsenalu však triafa len ľavú sieť. Holanďania sú po vstrelenom góle na koni a výrazne prevyšujú Brazílčanov v držaní lopty.

52.min:GÓL! A je vyrovnané!
Obrovskú chybu brazílskej defenzívy pretavil Sneijder na gól. Ten poslal do šestnástky nadýchaný center, no Felipe Melo loptu nešťastne zasiahol hlavou a prekonal tak bezbranného Cesara, pod ktorého vrub sa gól zapisuje tiež.

50.min.:
Michel Bastos mal opäť ťažkosti s Robbenom, no pol spolupráci s Luciom naštartoval ďalekonosnou prihrávjkou Robinha. Ten nahral do stredu poľa Kakovi, ktorý milimetrovou prihrávkou našiel Luisa Fabiana. Toho však obral o loptu Kuyt.

49.min.:
Van Der Wiel sa konečne prezentoval aj pozitívnym zákrokom po tom, čo prerušil útok Brazílie vedený Robinhom. Z následného protiútoku sa Robbenovi v spolupráci so Sneijderom nepodarilo ani len vystrašiť brankára Cesara.

47.min.:
Gregory Van Der Wiel z Ajaxu Amsterdam sa snažil drzo preniknúť do šestnástky Brazílie, no po kontakte s Melom padá na zem. Rozhodca všetko videl a ukazuje holandskému bekovi žltú kartu za simulovanie. Wiel tak príde o prípadné semifinále.

46.min.:
Začína druhý polčas. Holanďania sa pokúsia čo najskôr zmazať jednogólové manko.

45.min.:
Brazílčan Maicon prekvapuje Stekelenburga delovkou, no triafa len bočnú sieť. Rozhodca ukončuje prvý polčas a hráči odchádzajú do kabín.

44.min.:
Brazílčania majú výhodu rohového kopu, ktorý však Holanďania, konkrétne Heitinga, bez problémov odvracia. Z následného protiútoku dvoch proti dvom sa hráčom Oranjes nepodarilo vyťažiť nič. Robben sa zamotal vo vlastných kľučkách, pričom naľavom krídle ostal voľný Van Persie.

40.min.:
Van Bommel sa opäť prezentuje škaredým faulom, tentokrát na Kakovi. Výhoda poskytnutá Brazílii však končí a Van Bommel je rozhodcom dôrazne varovaný.

39.min.:
Van Bommel sa počas hlavičkového súboja s Luisom Fabianom dopustil faulu, ktorého si však rozhodca nevšimol. Ľavou rukou udrel Brazílčana do oblasti tváre.

36.min.:
Obe mužstvá sa snažia držať loptu čo najdlhšie a nepustiť súpera do hry. Obom defenzívnym záložníkom, Da Silvovi na strane Brazílie a De Jongovi na strane Holandska, sa nedarí získavať loptu od súpera a preto oba tímy čakajú na chybu toho druhého.

35.min.:
Brazílčan Juan si v súboji s De Jongom očividne pomáhal rukami a rozhodca píska faul pre Holanďanov. Strely z 30 metrovej vzdialenosti sa ujíma Sneijder, ktorý však Cesara neprekonal. Ten si prekvapivo pred štandardkou ani nepostavil múr.

33.min.:
Robin Van Persie prekvapil bývalého spoluhráča z Arsenalu Gilberta Silvu, ktorý sa snažil svoju chybu okamžite napraviť. Van Persie však svojou ľavačkou rýchlo našiel Kuyta, ktorý sa pohyboval na ofsajdovej línii. Následovať bude rohový kop.

30.min.:
Robinho, Kaka Luis Fabiano. Títo traja majú na svedomí krásnu akciu, Najprv sa Robinho dostal po ľavej strane cez Van Der Wiela, presnou prihrávkou našiel Luisa Fabiana, ktorý päťičkou nabil pre Kaka. Ten však technickou strelou neprekonal Stekelenburga, ktorý predviedol skvelý zákrok.

28.min.:
Holanďania sa rovnako ako Brazílčania snažia o postupný útok, začínajúci v obrannej línii. Holandské útoky ťahá najmä Heitinga, ktorý sa častokrát objavuje v šestnástke súpera.

25.min.:
Obrovská šanca zverencov Dungu. Po rohu Brazílčanov sa k lopte dotal Alves, ktorý nepresnou strelou našiel pred holandskou bránou Juana. Ten však trestuhodne z piatich metrov prestreľuje svätyňu Stekelenburga. Takéto nepremenené šance by mohli Brazílčanov na konci mrzieť.

24.min.:
Krídelník Lyonu Michel Bastos sa opäť dostáva do konfrontácie s Robbenom a znovu ťahá za kratší koniec. Rozhodca upozorňuje Bastosa, že nabudúce to bude aj s kartou.

21.min.:
Pekná snaha zo strany Holandska o rýchlejší prechod do útoku vedený Markom Van Bommelom. Ten sa presnými prihrávkami na jeden dotyk s Van Persiem a Robbenom dostáva do šestnástky Brazílie, no je odblokovaný Melom.

19.min.:
Snaha o rýchly brejk Holanďanov stroskotala na Luciovi, ktorý nedovolil Robinovi Van Persiemu vystreliť zo strednej vzdialenosti.

15.min.:
Veľká chyba Lucia vyústila v taktický faul od Michela Bastosa na Arjena Robbena. Holanďania majú výhodu priamého kopu. Ku strele sa pripravil Wesley Sneijder a Robin Van Persie. Nakoniec sa nepresnou strelou prezentoval druhý menovaný, ktorý v Afrike zatiaľ strelil len jeden gól do siete Kamerunu.

12.min.:
Dirk Kuyt poriadne vystrašil brankára Cesara presnou strelou, ktorú gólman Interu Miláno vytesnil končekmi prstov.

11.min.:
Hráč liverpoolskeho Evertonu Holanďan Johnny Heitinga vidí od rozhodcu za nakopnutie Luisa Fabiana prvú žltú kartu na šampionáte.

9.min.:GÓL!
Robinho sa však opäť teší a tentokrát už zaslúžene. Felipe Melo presnou prihrávkou cez obrannú líniu Holandska našiel Robinha a ten pohodlne zakončuje strelou pod ruku Stekelenburga.

6.min.:
Dani Alves sa po presnej prihrávke od Kaka dostáva pred Stekelenburga a nahráva Robinhovi, ktorý zakončuje zo skvelej pozície. Brazílčania vedú! Noradosť Kanárikov však opadla po tom, čo krajný rozhodca zdvýha vlajku. Alves bol v ofsajde.

4.min.:
Robben sa snažil kolmou prihrávkou nájsť útočníka Robina Van Persieho, no ten bol blokovaný kapitánom Brazílčanov Luciom. Holanďania však zatiaľ hrajú otvorenejší a útočnejší futbal ako Brazílčania.

3.min.:
Krídelník Bayernu Mníchov Arjen Robben prenikal po spolupráci s Van Bommelom po ľavej strane ihriska, no bol faulovaný Felipem Melom. Ten si vypočul tvrdú kritiku z úst viacerých hráčov Oranjes.

1. min.:
Rozhodca Nišimura začal úvodný zápas štvrťfinále svetového šampionátu. Úvodný výkop majú Holanďania, ktorí hrajú v typických oranžových dresoch.

Hlavným rozhodcom mimoriadne prestížneho duelu bude Japonec Juiči Nišimura, asistovať mu bude krajan Toru Sagara a Kórejčan Jeong Hae Sang. Štvrtým rozhodcom je Khalil Al Khamedi zo Spojených arabských emirátov.