ONLINE: Nemci zdolali Uruguaj a sú bronzoví

10. júla 2010, 19:09

V súboji o tretie miesto medzi Nemeckom a Uruguajom boli úspešnejší zástupcovia zo starého kontinentu. O víťazný gól sa postaral Sami Khedira, hráč bundesligového Stuttgartu. Pri Nemcoch však stála aj šťastena po tom, čo Uruguajčan Diego Forlán trafil v poslednej minúte brvno.

Radosť nemeckých hráčov, Schweinsteigera (v čiernom vľavo) a Thomasa Mullera po prvom vstrelenom góle do siete Uruguaja.

Autor: SITA

90.+2min.: Forlán triafa brvno. Rozhodca však už na nič nečaká a končí zápas o bronzové miesto.

90.+2min.:
Luis Suárez sa po centri od brankára Muslera dostáva do šance, no je faulovaný Friedrichom. Ten za svoj zákrok vidí žltú kartu a následovať bude priamy kop.

89.min.:
Abreu sa neúspešne pokúša dostať cez Mertesackera. Jeho snaha je ukončená faulom na nemeckého obrancu hrajúcom za Werder Brémy.

88.min.:
Edison Cavani, jeden z najnebezpečnejších hráčov Uruguaja, prepúšťa miesto na ihrisku obrovitému útočníkovi Sebastianovi Abreu.

86.min.:
Po prihrávke Özila sa presnou strelou ukázal aj obranca Boateng. Jeho strela však končí v náručí Muslera.

85.min.:
Uruguajčanom sa nedarí dostať do šestnástky Nemcov. Finálnu prihrávku opakovane zastavujú ako Mertesacker, tak aj Friedrich.

82.min.: GÓL! Nemci opäť zasahujú zo vzduchu!
Özil sa ujal rohového kopu. Najprv sa zdalo, že sa k lopte dostane najprv Jansen, no ten loptu podbehol. Zle bránený Khedira potom pohodlne dokopol loptu do siete Muslera.

80.min.:
Jerome Boateng centruje do šestnástky Uruguaja, no Kiessling sa k lopte nedostáva. Ano necelé dva metre výšky nepomohli nemeckému útočníkovi v súboji s Luganom.

77.min.:
Do zápasu zasiahne aj Walter Gargano, ktorý nahradí Diega Péreza.

76.min.:
K slovu sa opäť dostáva Kiessling, ktorý z desiatich metrov triafa gólmana Musleru. DVadsaťšesťročný útočník z Bayeru Leverkusen stihol za dve minúty ukázať viac ako Cacau za necelých 75 minút.

75.min.:
Kiessling sa okamžite po príchode na ihrisko mohol zapísať do listiny strelcov, no nedostal sa k teči po prihrávke Müllera.

74.min.:
Ihrisko opúšťa útočník Cacau, ktorý sa nedokázal za celý zápas presadiť. Nahradí ho mladík Kiessling.

72.min.:
Nemci sa zadarmo dostávajú k rohovému kopu po tom, čo Müller netrafil bránu. Rozhodca však videl teč od uruguajského obrancu, ktorá však nebola.

70.min.:
Marcel Jansen sa odvážil k delovke z dvadsiatich metrov a tesne míňa uruguajskú bránku.

67.min.:
Bastian Schweinsteiger sa veľmi snaží odčiniť chybu z prvého polčasu. Luis Suárez najprv nasadil Friedrichovi jasličky, pričom by prenikal sám na Butta. V pravej chvíli však zakročil kapitán Nemecka Schweinsteiger, ktorý sa však po zákroku ľahko zranil Striedať však nebude.

64.min.:
AKcia útočného tria Uruguaja Cavani-Suárez-Forlán končí odkopom Jansena. Najprv Suárez na seba naviazal dvoch obrancov Nemecka, na čo Cavani prihrávkou našiel Forlána, ktorý však z ostrého uhlu trafil len Butta.

62.min.:
Luis Suárez vystrelil z hranice šestnástky, no triafa len pripravenú hruď Butta. Tomu však lopta vypadáva a tak musí zakročiť stopér Mertesacker.

60.min.:
Diego Pérez vidí za nevyberavý faul na Khediru žltú kartu.

59.min.:
Cacau sa snažil prekvapiť Musleru strelou z diaľky, no netriafa sa medzi tri žrde. Následovať bude kop od brány Uruguaja.

56.min.: GÓL! Nemci vracajú úder!
Muslera, ktorý prehráva jeden vzdušný súboj za druhým, je prekonaný Jansenom. Najprv zacentroval do uruguajskej šestnástky Boateng, Muslera neoddvrátil loptu a hlavičkou sa preadil Marcel Jansen. Nemci evidentne zistili očividnú slabinu Fernanda Muslera a je možné, že budú pokračovať v nakopávaných loptách, ktoré gólman Lazia Rím absolútne nezvláda.

53.min.:
Juhoameričania sa snažili opäť uzamnknúť Nemcov vo vlastnej šestnástke, no pohotovo zasiahol Schweinsteiger, ktorý loptu odkopáva ďaleko do stredu ihriska.

51.min.: GÓL! Forlán strieľa ďalší krásny gól!
Rohového kopu sa ujal Arévalo, ktorý nacvičeným signálom našiel pred šestnástkou pripraveného Forlána. Ten sa krásne trafil z voleja a prekonáva nemeckého brankára. Treba však povedať, že Uruguajčania si za tlak v druhom polčase gól zaslúžili.

50.min.:
Uruguajčania hrajú v druhom polčase, akoby boli pokropený živou vodou. Ďalšia pekná akcia končí rohovým kopom.

48.min.:
Luis Suárez netriafa prázdnu bránu! Najprv prešiel cez nemeckého brankára Cavani, no z ostrého uhlu si netrúfal vystreliť a tak prihral Suárezovi. Ten však netrafil opustenú bránu Nemcov.

47.min.:
Bastian Schweinsteiger z rohového kopu vystrašil Musleru, ktorý opäť potvrdzuje, že má obrovské problémy s dlhými nákopmi.

46.min.:
Rozhodca hvizdom začína druhý polčas, do ktorého vchádzajú obe mužstvá s jedným vstreleným gólom. Výkop majú Nemci.

45.+2min.:
Po rohovom kope Uruguajčanov rozhodca končí prvý polčas.

45.min.:
Urugajčania sa na konci prvého polčasu dostali do brejku štyroch proti trom. Pereirova strela však bola zblokovaná Boatengom.

42.min.:
Kapitán Uruguaja Lugano trafil pred vlastnou šestnástkou loptu rukou, teda bude následovať priamy kop. Toho sa ujal Schweinsteiger, no jeho strela bola tečovaná. Nemeckí nátlak bude pokračovať rohovým kopom.

41.min.:
Obrovská šanca Uruguaja. Forlán presnou prihrávkou poza Friedricha našiel úplne voľného Suáreza, ktorý išiel z krídla sám na Butta. Jeho strela však minula asi o desať vcentimetrov pravú tyč svätyne Nemcov.

38.min.:
Marcel Jansen vyslal kolmicou do šestnástky Cacaua, no ten loptu nestihol. Následovať bude kop od brány Uruguajčanov.

37.min.:
Özil zvádzal v súperovej šestnástke zvádzal tvrdé súboje s dvojicou stopérov, no nestihol prihrať na voľného Cacaua, ktorý čakal na krídle. Dobre tam zareagoval Cáceres, ktorý loptu odkopol do autu.

35.min.:
Nemci sa snažili prihrávkami na jeden dotyk vyslať do "samostatného nájazdu" Özila, no pred ním loptu zahral Lugano. Akciu milimetrovou prihrávkou začal Khedira.

32.min.:
Sľubne sa vyvýjajúcu útočnú šancu Nemcov brzdí Cáceres. Nemci sa dožadujú rozhodcu o priamy kop pre ruku Uruguajčana, no rozhodca ostáva chladný.

30.min.:
Suárez nachádza v šestnástke Nemecka voľného Cavaniho, no ten prehráva vzdušný súboj s Buttom. Ten následne odkopáva loptu do stredu ihriska.

28.min.: GÓL! A je vyrovnané!
Obrovskú chybu urobil v strede ihriska Schweinsteiger, ktorý sa snažil predvídateľnou kľučkou obísť Arévala. Ten loptu získal a vyrazil spolu s Cavanim a Suárezom do brejku. Následne nahral do behu Cavanimu, ktorý triafa k ľavej žrdi Buttovej bránky. Za gól však môže najmä kapitán Nemcov Schweinsteiger, ktorý stratil loptu v strede poľa.

26.min.:
Center Özila našiel spoluhráča Khediru a ten hlavičkou triafa brvno. No následne je odmávaný ofsajd.

24.min.:
Suárez sa v šestnástke obtočil okolo Aoga a stihol vystreliť. Lotpu vyrazil brankár Nemecka Butt. Bola to však prvá nebezpečnejšia šanca Uruguajčanov.

22.min.:
Rýchly gól Uruguajčanov evidentne zaskočil. Tí sa teraz snažia zakladať útoky z obrannej línie cez kapitána Lugana.

19.min.:
Muslera sa pri Müllerovom góle preukázal ako brankár, ktorý ma problém s ďalekonosnými strelami. Podobný gól dostal aj v zápase s Ghanou, kedy ho však na prvý pokus prekonal Muntari. Tentokrát k tomu prispela teč Müllera.

18.min.: GÓL! Nemci vedú 1:0!
Thomas Müller sa stáva spolu so Sneijderom a Villom 5-gólovým strelcom šampionátu. Najprv brankára Muslera vyskúšal ďalekonosnou strelou Schweinsteiger, no ten strelu vyrazil pred seba. K nej sa najrýchlejšie dostal Müller, ktorý bezproblémov prekonal uruguajského gólmana.

16.min.:
K slovu sa zatiaľ vôbec nedostáva nemecký útočník Cacau. Toho sa snažia spoluhráči nachádzať slhými prihrávkami z obrany, úplne vynechávajúc zálohu.

14.min.:
Najútočnejší tím šampionátu, Nemecko, sa len ťažko prebíja cez skvelo pripravenú defenzívu Urugajčanov. Tí sa snažia súpera prekvapiť najmä z brejkov. Do slušnej šance sa dostával Suárez, no strieľanou prihrávkou nenašiel na druhej strane šestnástky nikoho.

12.min.:
Fucile sa prebojoval najprv cez Aoga a následne aj cez Mertesackera, no bol faulovaný. Rozhodca si to však nevšimol.

9.min.:
Rohového kopu sa ujal Özil, ktorý nadýchaným centrom našiel Friedricha. Ten svojou hlavičkou trafil do žrde a a neujala sa ani následná teč Boatenga. Táto šanca však padá na vrub Muslera, ktorý neskoro zareagoval na center Nemcov.

8.min.:
Pekná akcia hráčov Hamburgu. Aogo vyslal kolmicou Jansena do šestnástky Muslera, no jeho strela bola tečovaná. Následuje rohový kop.

7.min.:
Hra sa kúskuje častými faulami na oboch stranách. Teraz sa previnil Caveni, ktorý si vystúpil na Jansena.

6.min.:
Urugaujčania sa poľahky dostali ku priamému kopu. Toho sa ujal Diego Forlán, ktorý triafa ruku Müllera. Priamy kop sa zopakuje, no z nebezpečnejšej vzdialenosti pre gólmana Butta. Forlán však prestreľuje svätyňu brankára Bayernu Mníchov.

4.min.:
Nemci uzavreli Uruguajčanov do vlastnej šestnástky. Khedira našiel prihrávkou na krídle Aoga, no ten si loptu nespracoval a následne fauloval Godína. Za nepríjemný zákrok vidí mladý reprezentant žltú kartu.

2.min.:
Fucile fauluje prenikajúceho Schweinsteigera, ktorý sa po samostatnom prieniku dostával do blízkosti šestnástky. Z následného priameho kopu nehrozila žiadne nebezpečenstvo pre gólmana Uruguaja Muslera.

1.min.:
Súboj o tretie miesto sa začal. Výkop zápasu majú hráči Uruguaja. Tréner Nemecka Joachim Löw využije služby strelca Stuttgartu Cacaua, ktorý by mal v tomto zápase nahradiť zraneného Miroslava Kloseho.

Zápas povedie rozhodca Benito Archundia. Asistovať mu budú Vergara a Torrentera (všetci z Mexika).