Brutálne finále s fatálnymi chybami

13. júla 2010, 07:36
Tip redakcii

Súboj medzi Holandskom a Španielskom mal byť ódou na futbal. No stal sa opak. Duel najväčších machrov s loptou sa šokujúco zmenil na nechutné okopávanie, ktoré malo ďaleko od veľkého divadla.

NEKOMPROMISNÝ:
Webb (vpravo)
námietky nepočúval.

NEKOMPROMISNÝ: Webb (vpravo) námietky nepočúval.

Autor: TASR

Stretnutie miestami pripomínalo bojové súboje z klietky. „Môže za to rozhodca. Ten zápas totálne nezvládol. Namiesto toho, aby si všímal hru, vyťahoval karty ako najatý,“ ťažkal si po stretnutí Wesley Sneijder.

Nuž, v jednom má určite pravdu. Howard Webb (38) ukázal vo finále štrnásť žltých a jednu červenú kartu. Anglický rozhodca sa týmto zapísal do histórie finálových duelov majstrovstiev sveta vo futbale. Doteraz najviac žltých kariet – šesť, rozdali arbitri vo finále roku 1986 medzi Argentínou a Nemeckom (3:2).

Robil poriadky

Webb prekonal toto číslo už v 57. minúte. Povolaním policajt sa zrejme pozabudol, že už nestojí počas zápchy v Londýne v strede križovatky „s placírkou“ v ruke, ale máva kartami na finalistov šampionátu. „Snažil sa urobiť si na ihrisku poriadok, ale napriek tomu sa chybám nevyhol,“ povedal pre náš denník slovenský arbiter FIFA Pavol Olšiak. Aj on zrejme poukazoval na brutálny faul De Jonga na Alonsa, ktorý ostal bez červenej karty. Rovnako chybil aj pri úniku Robbena, ktorého stiahol v šanci rukou Puyol. Aby sme boli fér, nevšimol si tiež jasný pokutový kop, keď Alonsa doslova skopol Heitinga.

Angličan je hanbou futbalu

Webb sa zmýlil aj tesne pred rozhodujúcim okamihom duelu. Nevšimol si, že delovku Sneijdera z priameho kopu tečoval jeden zo Španielov stojacich v múre. Namiesto rohu nariadil kopať päťku a Iniesta následne rozhodol. „Webb je hanbou futbalu,“ dodal namosúrený holandský útočník Robben.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/šat 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Brutálne finále s fatálnymi chybami
Plus JEDEN DEŇ/šat