Kráľovské privítanie futbalových kráľov

12. júla 2010, 16:33
aktualizované 12. júla 2010, 20:28
Tip redakcii

Na medzinárodnom letisku Barajas v Madride pristálo lietadlo s futbalovými majstrami sveta na palube. Ako prví sa ukázali so zlatou trofejou pre šampiónov na španielskej pôde kapitán tímu Iker Casillas a tréner Vicente del Bosque. Dvadsaťtričlenný výber, ktorý v nedeľu dokonal svoju púť za úspechom vo finále XIX. svetového šampionátu v JAR s Holandskom, sa následne mohol tešiť na zvítanie so španielskym kráľom Juanom Carlosom!

Španielsky kráľ Juan Carlos pózuje spolu s reprezentačným tímom s trofejou pre majstrov sveta vo futbale.

Španielsky kráľ Juan Carlos pózuje spolu s reprezentačným tímom s trofejou pre majstrov sveta vo futbale.

Autor: TASR

Ako prví privítali nových majstrov sveta pracovníci madridského letiska. Pri vystupovaní mávali španielskymi vlajočkami, v diaľke bolo počuť trúbenie klaksónov automobilov fanúšikov. Na jednom z pristavených lietadiel visel nápis: "Sme pyšní na našu reprezentáciu. Majstri!"

O niečo neskôr ich už čakalo stretnutie so španielskym kráľom Juanom Carlosom i ministerským predsedom Josem Zapaterom."Nadchli ste celú krajinu a zaslúžili ste sa o naplnenie našich najtajnejších snov," povedal 72-ročný monarcha v pondelok podvečer pri prijatí tímu v madridskom Kráľovskom paláci. "Seleccion" sa podarilo zjednotiť celú krajinu a dokázať svoj športový um i tímového ducha. "Za to vám patrí poďakovanie v mene celého národa," zdôraznil kráľ. 

Hráči sa na audiencii objavili v tréningových odevoch. Kráľ zobral do náručia brankára-kapitána Ikera Casillasa a obrancu Carlesa Puyola, strelca jediného gólu v semifinále s Nemeckom. Kráľovná Sofia mala oblečené červené šaty, korunný princ Felipe prišiel s červenou kravatou a ladili tak s farbami "seleccion". Felipeho dcéry Leonor (4) a Sofía (3) mali na sebe reprezentačné dresy. Obe sa smeli dotknúť Svetového pohára a staršia si nechala na krk zavesiť aj zlatú medailu.

Nedeľňajšie oslavy zisku titulu v španielskych mestách nemalo konca, v uliciach Barcelony absolvovalo futbalovú "fiestu" približne 75 tisíc fanúšikov, kým deň predtým na rovnakých miestach protestovalo viac ako milión ľudí proti rozhodnutiu súdu o nepriznaní autonómie Katalánsku.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Kráľovské privítanie futbalových kráľov
SITA